main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Stardis. Ott Tänak facebook

Stardis. Ott Tänak facebook

Ott Tänak avapäeval kaheksas

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
21.01.2022
08:02

Neljapäeva õhtul alanud autoralli maailmameistrivõistluste avaetapil Monte Carlos lõpetas Hyundai piloot Ott Tänak koos Martin Järveojaga kaheksanda kohaga.

„Üsna raske algus,“ märkis Ott Tänak teise katse finišis. „Alguses oli meil muresid mootoriga ja sel katsel hüdraulikaga. Igatahes, see [probleemide] nimekiri on pikk. Aga vähemalt oleme finišis.“

Päev algas hommikul testikatsetega, kus näitas parimat aega valitsev maailmameister Sebastien Ogier Toyotal. Ta edestas 0,5 sekundiga Sebastien Loebi Fordil ja 1 sekundiga Elfyn Evansit Toyotal. Ott Tänak kaotas Ogierile 3,9 sekundit ja oli kümnes. Samas oli Tänakul probleeme, kui ta pöördus kahe esimese katse läbimise eel hooldusalasse tagasi, et midagi auto juures kohendada.

Paraku õhtul kihutatud kahel katsel Ott Tänak soovitud kiirust ei leidnud, näidates katsetel vastavalt 9. ja 8. aega ning kaotab mõlemad katsed võitnud Sebastien Ogierile 41,1 sekundit. Teisel kohal on Loeb +6,7 ja kolmas on Evans +11,2.

„Me ei saa selles esimeses päevas täielikult pettuda,“ lausus Ott Tänak, lisades, et mõlemad etapid saadi hakkama, mis on hea. „Ilmselgelt on meil mõned probleemid, kuid miski ei ole meid takistanud. Teadsime siia tulles, et oluline on võimalikult palju läbisõitu rihmade alla saada ja seda autot ise rallitamisest arendada. Proovime võimalikult palju parandada ja homme jätkata.“

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.