main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Probleemid tehnikaga võtsid võimaluse paremaks soorituseks. @world/M-Sport

Probleemid tehnikaga võtsid võimaluse paremaks soorituseks. @world/M-Sport

Ott Tänak avapäeva järel kuues

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
17.11.2017
11:52

Austraalias alanud hooaja viimase autoralli MM-etapi avapäeva lõpetasid M-Sporti värvides Ford Fiesta WRC-ga kihutavad Ott Tänak ja Martin Järveoja kuuendal kohal, kaotades liidrikohal olevale norralasele Andreas Mikkelsenile (Hyundai) 33 sekundit.

Ott Tänak alustas rallit avakatse kuuenda ajaga, kui kaotas kiireimaks osutunud Hyundail sõitvale Andreas Mikkelsenile 5,3 sekundiga. Paraku kaotas ta katse alguses oma Fordi  difuusori ja probleem suudeti lahendada alles kolmanda kiiruskatse eel, kui muudeti auto seadistusi. Kuuendal positisoonil lõpetas saarlane ka päeva esimese poole.

“Esimesel katsel kaotasime me auto tagumise aerodünaamika ja see võttis meil aega,” rääkis Ott Tänak, lisades, et täiuslikku sõitu oli seepärast raske teha. “Kahju oli veidi aega kaotada, aga ma arvan, et me teeme head tööd. Muidugi Kris ja Andreas lähevad väga jõuliselt ja kasutavad kõiki neid eeliseid, aga vaatame, mida me täna pärastlõunal teha saame. See ei saa lihtne olema, aga me peame kõvasti vaeva nägema ja saama parima võimaliku positsiooni homseks.”

Avapäeval sõidetud kaheksast kiiruskatsest oli Ott Tänak kiireim seitsmendal katsel, kui jagas võitu Thierry Neuville’iga. “Tänane ralli algus ei olnud selline nagu me lootsime ja meie positsiooniga ei olnud see ka lihtne,” rääkis rallipiloot.

“Vaadates ajavahesid, siis ei ole poodiumikoht kaugel. See ei saa olema lihtne, aga meil on ees kaks väga pikka päeva. Kui me suudame juurde panna ja teravalt rünnata on kõik võimalik.”

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.