main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Oskar Nisu liitus eliitklubi Cycling Tartuga

Kategooriad: Jalgrattasport
Autor: Alver Kivi
27.12.2017
07:36

Viimased aastad Prantsusmaal amatöörjalgratturina sõitnud Oskar Nisu liitus klubiga Cycling Tartu, mille eesmärgiks on koondada Eesti andekamaid 19-25 aastaseid rattureid ning pakkuda neile lisaks kodusele kalendrile ka Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) kalendris olevaid võidusõite.

Meeskonna kaptenina liitus Oskar Nisu, kes peab noorematele kolleegidele heaks eeskujuks olema. “Liitumise põhjus oli selles, et viimased kolm aastat Prantsusmaal ei läinud mul hästi,” tunnistas ta.

“Soovitud tulemused jäid saavutamata ja 2018. aastaks uusi pakkumisi ei olnud ning vähemalt samal tasemel klubi leida ei õnnestunud. Sobival hetkel helistas Rene Mandri ja pakkus mulle kohta Cycling Tartus ning otsustasin võimalust kasutada. Uues klubis on mul kapteni roll ja üritan oma teadmistega noorematele vajadusel abiks olla.”

Oskar Nisu sõnul võtab ta hetkel asja rahulikult ja otseseid eesmärke ei sea. “Teen trenni ja vaatan, mis järgmine aasta toob,” lausus ta. “Cycling Tartu teeb kaasa ka välisvõistlustel, kus on võimalik klubi sõitjatel silma paista ka väljaspool Eestit.”

Cycling Tartu esisõitjaks saab 2018 hooajal olema Norman Vahtra, kes sõitis 2017. aasta lõpus Belgia Continental taseme profiklubis Ago-Aqua Service stažöörina. Cycling Tartu spordidirektori kohustusi asub täitma Eesti U23 meestekoondise peatreener Rene Mandri.

“Mul on väga hea meel, et meil õnnestus koondada sobiv energia ja vahendid klubi loomiseks just Tartu linnas, tegemist on ju Eesti kõige jalgrattasõbralikuma linnaga,” rääkis Mandri portaalilie rattauudised.

“Tartu on tänaseks päevaks kaetud juba muljetavaldava rattateede võrgustikuga ja siin toimuvad näiteks Tartu Rattaralli, Tour of Estonia viimane etapp, lastesõidud tuhandetele noortele Klubi Tartu Maratoni eestvedamisel, Tartu Noortetuur ja Tartu Rahvusvaheline Juunioride Velotuur. Nüüd on meil Tartus ka 19-25 aastastest koosnev eliitmeeskond. Cycling Tartu on esimene Eesti klubi peale Kalev Chocolate Teami, kes asub võistlustulle rahvusvahelises kalendris.”

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.