main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Orkney jätab korv- ja võrkpalli programmist välja

Kategooriad: Saarte mängud
Autor: Alver Kivi
11.04.2018
08:25

2023. aasta Saarte mängude korraldamisele kandideeriv Orkney valis võistlusprogrammi 13 spordiala, mille hulgas ei ole korv- ja võrkpalli. Saarlaste trumpala võrkpall ei ole programmis ka 2019. Gibraltaril ja 2021. aastal Guernseyl.

Saaremaa Saarte Mängude Assotsiatsiooni juhatuse esimees Mati Mäetalu ütles, et nii võrkpalli, kui korvpalli programmist väljajäämise üle on kahju. „Emotsionaalse poole pealt on kehva, sest just pallimängude ajal sai delegatsioon oma võistkondadele ühiselt kaasa elada,“ lausus ta.

Mati Mäetalu sõnul peab paratamatusega leppima, sest organisatsiooni põhikiri lubab korraldaval saarel valida 18 spordiala hulgast just talle sobivad. „Eks Orkney on väike saar ja nemadki püüavad oma kulutusi optimeerida,“ tõdes ta.

Rahvusvahelise Saarte Mängude Assotsiatsiooni peakomitee delegatsioon käis Orkneyl tutvumisvisiidil 2017. aasta novembris ja leidis, et Šotimaa põhjaosas asuv saar on valmis neid mänge korraldama.

Lõpliku otsuse langetavad 24 saare esindajad 7. juulil Gibraltaril toimuval koosolekul, kus Orkney esindajad tutvustavad oma spordirajatisi, võistlusprogrammi ja plaane mängude edukaks läbiviimiseks.

Orkney valis võistlusprogrammi 13 spordiala – vibusport, kergejõustik, sulgpall, laskmine, jalgpall, golf, võimlemine, bowling, jalgrattasõit, purjetamine, squash, ujumine ja triatlon.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.