main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Orkney 2025 sai endale mängude direktori

Kategooriad: Saarte mängud
Autor: Alver Kivi
17.06.2022
09:59

2025. aastal Orkneyl toimuvad Saarte mängud said endale direktori, kelleks on Kirsty Talbot.

Orkney 2025 korralduskomitee esimees Gordon Deans ütles: „Just siis, kui olime peaaegu lõpetamas oma algselt 2023. aastaks kavandatud mängude esimest direktori värbamiskampaaniat muutis Covid-19 pandeemiaga seotud ebakindlus olukorda olulisel määral. Selle tulemusel panime oma plaani ootele, samal ajal konsulteerisime Rahvusvahelise Saarte Mängude Komitee, Guernsey korralduskomitee, OIC ja Event Scotlandiga, et leida parim võimalus edasiminekuks. Otsustati, et parim lahendus on algselt 2021. aastaks kavandatud Guernsey mängud kolida 2023. aastasse ja meie mängud toimuvad 2025. aastal.“

Orkney 2025 aseesimees Beccy May ütles: „Niisiis alustasime 2022. aasta veebruaris teist mängude direktori värbamiskampaaniat, kuna pandeemia tekitatud ebakindluse tõttu ei olnud tegelikult kindel, keda see roll köidab. Kuid olime meeldivalt üllatunud ja õnnelikud taotlejate kvaliteedi üle – suurepäraste taotlustega kogenud ürituste korraldajatelt nii kohalikelt, riiklikelt kui ka rahvusvahelistelt.“

Pärast jõulist värbamisprotsessi, mis hõlmas algselt kaugintervjuu ja täiendavat vestlust juba Orkney linnas pakuti seda rolli Kirsty Talbotile ja ta oli väga rahul. Gordon Deans ütles, et algusest peale oli raske ignoreerida erakordseid tunnistusi, mis Kirsty Talbotil on ette näidata ja seetõttu oldi väga rõõmsad, kui ta korraldajate pakkumise vastu võttis.

Kirsty Talbot on varem osalenud sellistel mainekatel sündmustel nagu 2012. aasta Londoni olümpiamängud, 2014. aasta Glasgow 2014. aasta Rahvaste Ühenduse mängud, 2018. aasta Euroopa meistrivõistlused ja 2019. aasta Euroopa sisekergejõustikumeistrivõistlused, aga ka mitmed festivalid, konverentsid ja konverentsid.

Need põhjalikud teadmised on andnud talle tõelise ülevaate rõõmudest ja väljakutsetest, mida mitme spordialaga ürituse korraldamine võib tuua. Talbotil on juba sidemed Saarte mängude perega, kuna ta on varem töötanud Julia Bowditchiga, Guernsey 2023 mängude juhiga.

Kirsty Talbot ootab tuleval aastal Juliaga koostööd, et tugevdada oma arusaama erinevatest logistikatest, mis on vajalikud rahvusvahelise spordivõistluse korraldamiseks ning samuti hindamine positiivsete mõjude kohta, mida Saarte mängud võivad saare spordile ja kogukondadele avaldada.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.