main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Maletajad võistlustules. Aivi Auga

Maletajad võistlustules. Aivi Auga

Omavalitsuste talimängudel viiel alal

Kategooriad: Varia
Autor: Alver Kivi
02.03.2020
16:08

Nädalavahetusel toimusid 36. omavalitsuste talimängud Viru -Nigulas. Saaremaa vald  oli  sel esindatud 5 alal – lauatennis, kabe, male, ujumine ja juhtide võistlus.  Kahjuks ei suutnud  võistkonda komplekteerida meeste  korvpall ja ootamatult tulnud lumega ei olnud meil esindusi  ka lumealadel (murdmaasuusatamine ja lumelaud).

Kabes saadi 19. koht.

Aastase vaheaja järel – eelmisel aastal ei saadud võistkonda kokku – osalesid Saaremaa kabetajad jälle Eesti omavalitsuste talimängude kabevõistlustel, mis seekord korraldati Kundas. Osales 24 viieliikmelist võistkonda.

Laupäeval alustasime 7:3 võiduga Alutaguse üle, kuid teises voorus kaotasime sama skooriga Kiilile. Järgnes veel kaks kaotust: 2:8 Keilale ja 4:6 Vinnile. Päeva lõpetasime siiski võidulainel: 6:4 Põlvaga ja 9:1 Kosega, kes suureskoorilisele allajäämisele vaatamata siiski lõpuks meist ettepoole platseerus.

Pühapäevaks jäi kolm matši ning esimeses neist võitsime võistluste korraldajat Viru-Nigulat 6:4. Hiiumaa käest, kus on ka tugevad noormängijad, võis karta “sauna”. See tuligi, kuid 2:8 lõpptulemus polnudki kõige hullem. Õnnetult mängisime aga viimases voorus Jõgeva II võistkonna vastu, kellele kaotasime sama skooriga. Jõgeva oligi ainsana esindatud kahe võistkonnaga, kes mõlemad jõudsid esikümnesse.

Suur kaotus viimases voorus paiskas meid tublisti tahapoole ning lõpptabelis leidsime endid 41 punktiga 90-st 19.kohalt. Teistest tublisti ette rebisid end 4 võistkonda: 1.Saue – 62, 2..Jõgeva I – 61, 3.Rae – 56 ja 4.Hiiumaa – 55 punkti.

Individuaalselt mängis meist kõige paremini Siimeon Vahter Kuressaare Gümnaasiumist poiste laual, saavutades 12 punkti 18-st. Loodame temast, alles teise klassi poisist, meie tugeva poiste laua traditsiooni edasikandjat. Sellele panid eelmistel aastatel aluse Sten Vaher (Saaremaa Ühisgümnaasium), Reivo Vinter (Mustjala) ning Rando Nõmm (Kahtla).

Mehed Ivar ning Jaan Truu jäid “nulli” – võite ning kaotusi kogunes samapalju. Eriline tänu Enda Torgale (Kuressaare Gümnaasium) naiste laual ja Rebecca Lilian Nelisele (Vanalinna kool) tütarlaste laual mängimise eest. Ilma nendeta poleks võistkonna kokkusaamine võimalik olnud.

Males saadi 8. koht

Pärast 4., 5., 6. ja 7.vooru olid saarlased 5. kohal ja omati isegi medalilootust, aga oma 8. asetus hoiti kindlalt siiski ära. Suur abi
oli viimasel hetkel perekondlikel põhjustel loobunud Milde Burkova asemel mängima tulnud Eesti olümpiakoondise liikmest Margareth Oldest, kes võitis 8 esimest partiid, viimases kahjuks koges ka tema ebaõnne.

Võistkond mängis koosseisus Marko Siil (4,5 punkti 9st), Martin Kallas (4p), Margareth Olde (8p), Raul Seppel (4,5p), Helena Lulla (2p).

 

Ujumises 14. koht

Võistkonna koosseis Kristiina Piipuu, Tarmo Piipuu, Elisbeth Süld ja Aleks Süld

Lauatennises 19. koht

Võistkonna koosseis- Tiia Müürisepp, Meelis Uuväli, Krislin Niit, Tauri Jaus ja Kander Ringvee.

Juhtide võistluses esindas Saaremaa valda abivallavanem Jüri Linde, kes  kompleksvõistluses saavutas 13. koha

Kokku osales talimängudel 50 linna ja valda. Saaremaa üldkokkuvõttes 19., suuremate valdade arvestuses (üle 8000 elaniku) 11. koht (21-st).

Aivi Auga, Marko Siil, Jaan Truu

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.