main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Treenerid Jan Važinski ja Roman Kožuhhovski meeskonna esitlusel. Allan Mehik

Treenerid Jan Važinski ja Roman Kožuhhovski meeskonna esitlusel. Allan Mehik

Kõrge sihiga FC Kuressaare võtab mängu korraga

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
02.03.2020
16:21

Laupäeval jalgpalli Premium liigas võõrsil Tallinna Levadia vastu avalööki tegevale FC Kuressaarele on seatud eesmärgiks teha mullusest parem tulemus ehk jõuda kaheksa parema hulka. Eesmärgi poole liigutakse mäng-mängult.

„Kui ma mõtleks ainult sellele, et meeskond peab Premium liigasse püsima jääma, siis ma ei oleks sellist pakkumist vastu võtnudki,“ märkis FC Kuressaare peatreener Roman Kožuhhovski, lisades, et ta teadis kuhu tuleb, ta teadis mängijaid ja oli kursis, et meeskond on võimeline enamaks.

„Ma ei ütle kunagi välja, mis kohale hakkame mängima. Äkki oleme hooaja käigus eesmärgi juba ületanud ja siis laseb meeskond hoo maha. Teises olukorras võime oma sihist jälle maha jääda ja nii laseme jälle käed rüppe. Ma võtan kõike mäng mängult. Me võidame ja läheme edasi, võidame ja läheme edasi.“

Samas on mängijate, konkurentide ja publiku poolt tõstetud esile Kure meeskonna erilist vaimsust, mis võib edu saavutamisel saada kokkuvõttes määravaks ja otsustavaks. „Usun, et olen sellest aru saanud ja kogenud seda treenerina, kui mängisin oma meeskonnaga saarlaste vastu. Igas mängus minnakse maksimaalselt lõpuni,“ tõdes Roman Kožuhhovski.

„Mulle tundub, et meeskond võttis mind hästi välja. Ma olen töötanud erinevates maades erinevate rahvustega ja teadsin, et minu tugevam külg on suhtlus ja et suudan mehi motiveerida individuaalsete vestlustega. Nüüd on ülesanne number üks, et ka fännid omaks võtaks. See on normaalne, kui leegionäridesse suhtutakse ettevaatlikult, kuid usun, et suudame minna koos edasi.“

Rohkem palliga mängu

Erinevalt mullu meeskonda juhendanud Jan Važinskist ja Dmitrijs Kalašnikovst on Roman Kožuhhovski toonud meeskonna mängu mitmeid tehnilisi ja taktikalisi muudatusi. Peatreeneri hinnangul võeti tema plaanid meeste poolt kohe alguses vastu.

„Kollektiiv on ühtne ja kui on sisemine distsipliin, siis kõik toimib,“ lausus ta. „Samas on mehed ka mängus näinud, et minu ideed töötavad. Muidugi ei õnnestu igas mängus kõik saja protsendiliselt, aga meil pean olema väljakul toimuvale õige reageering, et realiseerida seda, mida me kavandasime. Kui see õnnestub, siis probleeme ei tohiks tulla.“

Erinevalt varasemaga on suurem muudatus see, et meeskond tahab mängida palliga ja ilma pallita püütakse olla agressiivsemad ja tahetakse võimalikult kiirelt palli tagasi saada. Oluline on mängida kõik oma rünnakud loogilise lõpuni. Roman Kožuhhovski ütles, et meeskond on selleni jõudmas. „Vastased on tugevad, aga meil on oma nägemus ja seda teed mööda me läheme,“ selgitas ta.

Kožuhhovski sõnul leiab iga meeskonna mängus puudujääke, Kuressaarel on vaja see meeskondliku mänguga kompenseerida. Ehk siis, kui keegi jääb hätta tulevad teised mehed appi. Konkreetseid puudusi soovinud peatreener avalikustada, kuid lisas, et nendest ollakse teadlikud.

Optimaalne koosseis

Kui teised Premium liiga meeskonnad täiendasid end nimekate mängijatega ja leegionäridega välismaalt, siis FC Kuressaarega liitusid peamiselt mehed FC Florast. „Komplekteerimise edu esimene võti on säilitada koosseis, kes on juba olemas,“ selgitas Roman Kožuhhovski enda seisukohta.

„Kui see on õnnestunud, siis juba saab vaadata, kuhu ja kellega. Meiega soovisid liituda mängijad, kes on Eestis tuntud ja nimega mängijad, kuid meie ei võtnud neid. Peab leidma balanssi. Me ei kaotanud kedagi ja lisandusid need mängijad, kellel on ambitsiooni.“

Liinid on Roman Kožuhhovski hinnangul päris ühtlaselt mehitatud. „Iga treener tahaks muidugi alati paremini ja mina panustaks veel ääremängijatele, sest meie mänguplaanis on see oluline positsioon. Samas on mängijad universaalsed ja vahetame vajadusel kohti,“ märkis ta.

Roman Kožuhhovski sõnul on ta väga rahul, et esimene mäng on Levadiaga. „Olen kalendri üle väga rõõmus ning oleks tahtnud, et mänginuks veel Flora ja Kaljuga ka,“ lausus ta.

Samas mängud Kožuhhovski eelmise aasta meeskonna Nõmme Kalju vastu on saarlaste peatreenerile isiklikult väga tõsine väljakutse. „See ei ole minu jaoks tavaline mäng ja väga printsipiaalne kohtumine. Usun, et poisid saavad sellest aru,“ rääkis ta.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.