main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Johannes Treiel ja Erki Nool pärast üht lustakat omavahelist mõõduvõtmist. Erakogu

Johannes Treiel ja Erki Nool pärast üht lustakat omavahelist mõõduvõtmist. Erakogu

Olümpiavõitja hakkas Johannes Treielist tippjooksjat vormima

Kategooriad: Kergejõustik
Autor: Alver Kivi
07.12.2018
08:14

Sydneys kümnevõistluse olümpiavõitjaks kroonitud Erki Nool asus treenima tõkkejooksjat Johannes Treielit, kelles ta näeb potentsiaali jõuda maailma paremate hulka.

„Kui sa kergejõustikus suudad juunioride hulgas juba tipptasemel teha, siis mingi aines peab olema,“ märkis Erki Nool. „Tõkkejooksus on päris palju tšehhe, slovakke ja ka lätlane jõudnud heale tasemele. Tehnilised jooksualad annavad eurooplastele suuremaid võimalusi, kui muudel distantsidel. Aga seda näitab aeg kuhu ta jõuab.“

Erki Noole hinnangul on Johannes Treiel oma eakaaslastega võrreldes hilisema füüsilise arenguga ja seepärast tuleb tal siin enda võimekust mitmekülgsemalt arendada, sest 110 m tõkkejooks on jõuline ala.

„Absoluutsesse maailma tippu jõudmiseks peab Johannes oluliselt kiiremaks saama. Tal on tõkkejooksja jaoks hea pikkus, ta on suhteliselt elastne, tal on korralik jooksutunnetus ning ta suudab stabiilselt trennis tööd teha ja kõikumised on väikesed.“

Eelmise aasta juulis jooksis Johannes Treiel end Itaalias Grossetos toimunud U20 vanuseklassi kergejõustiku EM võistlusel 110 m tõkkejooksus uue Eesti juunioride rekordiga 13,78 kuuendaks.

Selle aasta jaanuaris Lasnamäe kergejõustiku hallis toimunud Eesti talvistel kergejõustiku karikavõistlustel kordas Johannes Treiel 60 m tõkkejooksus Eesti U23 vanuseklassi rekordit 7,93.

Tallinna Tehnikaülikoolis äriinfo tehnoloogia erialal õppiv 20-aastane Johannes Treiel ütles, et kui tuli hakata treenerit valima, siis sai üheks prioriteediks see, et tal oleks piisavalt aega treeningtööle pühenduda.

„Neil, kel Tallinnas oleks võimalused olnud on juba palju erinevaid õpilasi ning neil poleks sellist minule pühendumist ja aega asja korralikult ette võtta,“ selgitas tänavuse välishooaja tagareie poolkõõluslihase rebendi tõttu vahele jätnud Treiel.

„Erkil tundus olevat aega rohkem. Kuna ta on ise jõudnud nii kaugele, siis on temal väga head teadmised kuidas jõuda tippu ja kuidas selleks peab trenni tegema. Erkil peavad kogemused olema, kui ta olümpiavõitjaks tuli.“

Oktoobrikuust alanud koostööl on nii treener, kui õpilane pannud paika kindlad prioriteedid ja sihid, kuhu ja millal tahetakse jõuda. „Kui ma tahan ikka joosta Euroopa meistrivõistluste finaalides ning pääseda maailmameistrivõistlustele ja olümpiamängudele, siis on need spordi mõistes küll väga kõrged eesmärgid,“ märkis noor jooksja.

Johannes Treieli sõnul on praegu peamine kiiruse arendamine ning selleks on pandud rõhku üldkehalisele ettevalmistusele. „Olen nüüd juba palju tugevam, kui enne,“ tõdes ta. „Andres Laide juures me jooksime ja keskendusime rohkem tehnilisele poolele, aga nüüd on rohkem ka jõutrenni ja üritame ülakeha poolel ka juurde saada, mis varem oli põhimõtteliselt nulli lähedane.“

Esimesed võistlused loodab Johannes Treiel teha juba talvel ja eesmärgiks on jõuda märtsi algul Šotimaal Glasgows toimuvatele Euroopa meistrivõistlustele.

Alver Kivi

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.