main banner
Saaremaa Spordisõber logo




Liisel Nelis teenis taas kutse. volley.ee

Liisel Nelis teenis taas kutse. volley.ee

Neli saarlannat võrkpallikoondise kandidaadid

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
07.04.2020
18:25

Eesti naiste võrkpallikoondise uus peatreener Lorenzo Micelli valis koondise kandidaatideks 22 mängijat, kelle hulgas on Nette ja Eliisa Peit, Liisel Nelis ja Kätriin Põld. Kehtiva eriolukorra tõttu koondis mais kokku ei tule ja hetkel harjutavad mängijad individuaalsete kavade järgi.

Naiskond pidi mais ja juunis osalema Euroopa Hõbeliigas, ent need mängud on hetkeseisuga edasi lükatud ja Euroopa Võrkpalliliit ei ole liiga toimumise osas lõplikku otsust langetanud.

Suve lõpus ootavad rahvuskoondist ees mängud 2021. aasta Euroopa meistrivõistluste valiksarjas, kus Eesti kuulub kolmeliikmelisse alagruppi Šveitsi ja Valgevenega. EMile pääsevad iga alagrupi kaks esimest naiskonda, valikmängud toimuvad augustis ja septembris, finaalturniir järgmise aasta augustis-septembris.

Peatreener Micelli sõnul on esialgne plaan võimalusel esimeseks laagriks koguneda juunis, misjärel jätkuks ettevalmistus valiksarjaks juuli teises pooles. «See on plaan, kuid eks hetkel on kõik veel üsna ebakindel, sest keegi ei tea, millal olukord normaliseerub. Aga mingi plaan peab olema ja mängijad peavad tegevuses olema,» rääkis Micelli. «Olen kogenumate mängijatega suheldes aru saanud, et nad on väga motiveeritud ja teevad ka praegu kodustes tingimustes isuga trenni. Muidugi tahaksime kõik saalis kohtuda, aga me kõik püüame teha, mis on meie võimuses.

Kandidaatide seas on ka mitmeid noormängijaid, Micelli jaoks on oluline neid järk-järgult koondise tegemistesse kaasata. «See on üks kindel eesmärk – noori võimalikult palju kaasata ja järk-järgult ülespoole tuua. Loodan väga, et saan nendega koostööd alustada, sest järelkasv on tähtis,» lisas peatreener.

Rahvusnaiskonna kandidaadid:

Sidemängijad: Julija Mõnnakmäe (Pariisi Saint-Cloud, Prantsusmaa), Karolina Kibbermann (Audentes SG/Noortekoondis), Helena Loos (Audentes SG/Noortekoondis).

Nurgaründajad: Anu Ennok (Salo LP Viesti, Soome), Kristiine Miilen (Pannaxiakos, Kreeka), Nette Peit (Salo LP Viesti, Soome), Hanna Pajula (Michelbeke Saturnus, Belgia), Ingrid Kiisk (TÜ/Bigbank), Eva Liisa Kuivonen (Audentes SG/Noortekoondis), Silvia Pertens (Tallinna Ülikool), Liisel Nelis (Degerfors, Rootsi), Polina Bratuhhina-Pitou (Terville Florange, Prantsusmaa).

Diagonaalründajad: Kertu Laak (Chieri, Itaalia), Jade Šadeiko (Oregoni Ülikool, USA), Kadi Kullerkann (TalTech/Tradehouse), Anna Kajalina (Cutrofiano, Itaalia).

Temporündajad: Liis Kullerkann (TalTech/Tradehouse), Eliise Hollas (Terville Florange, Prantsusmaa), Eliisa Peit (TalTech/Tradehouse), Kätriin Põld (Audentes SG/Noortekoondis).

Liberod: Nathalie Anett Haidla (Tallinna Ülikool), Marily Lass (Audentes SG/Noortekoondis).

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.