main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Mihkel Räim võitjana. Alver Kivi

Mihkel Räim võitjana. Alver Kivi

Mihkel Räim võitis esimese Tour of Vikingsi

Kategooriad: Jalgrattasport
Autor: Alver Kivi
02.10.2021
18:06

Laupäeval ümber Saaremaa sõidetud esimese Tour of Vikings võitis Mazowsze Serce Polski klubi rattur Mihkel Räim, kes võitis kolmest etapi esimese, kuid oli kokkuvõttes konkurentidele püüdmatu.

Mihkel Räim ütles, et esimene võitja on olla alati tähtis ja oluline on lõpetada hooaeg positiivse noodiga. „Midagi poleks ka juhtunud, kui poleks võitnud,“ märkis ta. „Ühest küljest oli muidugi ju ka võistlusformaat, aga hea, et Saaremaal selline üritus toimus, sõbrad on koos ja see on fun selle asja juures.“

Mullu koos Steven Kalfiga Kuressaare haigla toetuseks ümber Saaremaa sõitnud Mihkel Räim oli suuresti selle tuuri rajameister ja nii leiab ta, et kindlasti annab veel muuta formaati ja kindlasti on vaja kruusalõike juurde tuua, sest mõnes kohas oli asfalti liiga palju järjest.

„Aga kokkuvõttes esimese aasta kohta täitsa okei,“ leidis ta. „Me peame mõtlema selle üle, et siin on sõitmas profisportlased ja need, kes võib-olla aastas sõidavad 5000 km. Ei saa väga hulluks ka asja ajada.“

Päikesetõusul startis Kuressaare lossihoovist 310 km pikkusele kolme etapiga võidusõidule 60 ratturit. Mihkel Räim läbis võistlusmaa ajaga 8:33.33, teise koha saanud Gert Kivistik kaotas talle 1,04, kolmanda koha saanud Gert Jõeäär 2.46 ja neljanda koha Saaremaale jätnud Oskar Nisu kaotas võitjale 6.17.

Esimese 84 km pikkuse etapi Kuressaare – Tornimäe võitis Mihkel Räim, kellega sama aja sõitsid välja Gert Jõeäär, Oskar Nisu ja Gleb Karpenko. Teise 135 km pikkuse etapi Tornimäe – Kihelkonna võitis Gert Kivistik, Mihkel Räime ja Gert Jõeääre ees.

„Teadsin, keda vaadata ja jälgida,“ rääkis Mihkel Räim, kelle sõnul vedas sellega, et tugevaid sõidumehi oli 10-15. Pärast esimest etappi kadus osa ning pärast teist veel mõned ja mehi keda jälgida lõpus palju ei olnud.

„Teisel etapil läks mul kumm katki ja vahe oli pundiga minut. Õnneks mehed ees austasid liidrisärki ja tegid mingil hetkel metsapeatuse ja ootasid mind järgi. Seepärast respekt neile. Lasin lõpus Kivistikul ka võita.“

Kolmanda 91 km pikkuse etapi Kihelkonna – Kuressaare võitis finišiga lossihoovis Oskar Nisu, Gert Kivistiku ja Mihkel Räime ees. „Kuna ma ei ole kunagi nii pikka võidusõitu sõitnud, siis ma tahtsin näha mida jalad suudavad pärast sellist distantsi teha ja on hea koos treeneriga analüüsida, mis numbrid ma suutsin välja ajada. Oleks võinud oodata, aga tegin asja huvitavamaks ja ründasin, olid päris ägedad viimased viis kilomeetrit,“ selgitas tuuri võitja.

Samas ei ole Mihkel Räime trofeede vööl Saaremaa velotuuri võitu, kuigi üks etapivõit 16-aastaselt on kirjas. „Peaks papsile (Riho Räim) ütlema,“ märkis Mihkel Räim. „Aga see, et just Saaremaa tuuri võitu pole ei kummita. Pigem häirib see, et selline üritus ära kadus. Aga ma arvan, et mingi versiooniga võiks ta tagasi tulla, et nimi ära ei kaoks.“

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.