main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Poodiumil. Israel Start-Up Nation

Poodiumil. Israel Start-Up Nation

Mihkel Räim spurtis end Austraalias kolmandaks

Kategooriad: Jalgrattasport
Autor: Alver Kivi
07.02.2020
11:10

Profiklubi Israel Start-Up Nation ridades sõitev jalgrattur Mihkel Räim lõpetas Austraalias sõidetava Jayco Herald Sun Touri kolmanda 178 km pikkuse etapi kolmanda kohaga, millega jõudis tänavu esimest korda poodiumile. Võidu võttis Kaden Groves (Mitchelton-Scott), teiseks tuli Alberto Dainese (Team Sunweb).

Tegu oli raske etapiga, sest sõit algas kohe 7 km pikkuse tõusuga ja oli palju rünnakuid. Poolel tõusul hakkas Mihkel Räim grupist maha jääma, kuid umbes tunnise sõidu järel jõudis ta esimesse gruppi tagasi.

Edasine oli pundis sõitmine ja 15 km enne finišit olid veel üks väike tõus, millel saarlase tiimikaaslased tassisid ta väga heale positsioonile, et mitte väga palju maha jääda. “Härra Yates pani korraliku tempo peale ja mehi hakkas kohe maha jääma,” vahendas Mihkel Räim võistluse kulgu.

“Tundsin, et endal ka pikka pidu pole ja vahe hakkas sisse tulema. Õnneks nägin, et tõusu lõpuni näitab ainult 500 m ja siis vajutasin pedaale usinalt. Minuga oli koos paras ports mehi ja eks ma natukene mängisin loteriid ka. Lasin väiksemate tiimide meestel väga suure osa tööst ära teha. Ühesõnaga mängisin parasiiti.”

10 km enne lõppu saadi esimene punt kätte ja valmistuti finišiks. “Poisid aitasid mind hästi ja Boivin pani mind viimasesse kurvi sisenemiseks heale positsioonile,” rääkis Mihkel Räim. ”

Alustasin spurti ja püüdsin esimese mehe kinni, hakkasin mööduma ja sain kõrvale, kuid siis juba vasakult kaks kiiremat meest läksid oma teed ja sain aru, et täna käib sõit kolmandale kohale. Ponnistasin lõpuni ja veeresin üle joone kolmandana.”

Mihkel Räim tõdes kokkuvõtteks, et lihtsalt kaks meest olid paremad. “Pole paha, arvestades, et vorm on pigem kehvake. Moraalile on selline tulemus alati vajalik. Homme on finišis suur tõus ja üritan jalga säästa pühapäevaks,” lausus rattur.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.