main banner
Saaremaa Spordisõber logo
On aeg muljed vahetada. Israel Start Up Nations

On aeg muljed vahetada. Israel Start Up Nations

Mihkel Räim Slovakkias kuuekümnes

Kategooriad: Jalgrattasport
Autor: Alver Kivi
18.09.2020
20:29

Slovakkia velotuuril sõidetud eelviimasel 181 km pikkusel etapil oli Israel Start-Up Nationi rattur Mihkel Räim 60., kaotades võitjale 55 sekundiga.

Etapp algas järsu tõusuga ja Mihkel Räim jäi umbes 80 liikmelise grupiga maha. „Olin suht kindel, et päev on tehtud ja esimesi me enam ei näe, aga Quickstepi mehed tegid muljetavaldavat tööd, nii et ühe suurema tõusu otsas oli vahe väga väike ja mõned mehed sõitsid ette punti,“ rääkis Mihkel Räim.

„Mul läks veidi kauem, umbes 10 km hiljem sain 15 mehelise pundiga esimese grupi kätte. Jooksikud olid minema saanud ja meil mees ees, kes preemiasekundeid kokkuvõtteks kogus. Natuke sai hinge tõmmata ja siis võeti tempo üles ja nii lõpuni välja.“

Viimased 10 km oli suhteliselt kitsas tee ning 5 km ja 3 km enne lõppu veel kaks lühikest järsku tõusunukki. Kolm meest ründasid seal ja Mihkel Räimele endalegi üllatuseks oli tal jalga, et pundist minema panna ja nad kätte saada.

„Tundus ohtlik minek, sain nad kätte ja päris hea vahe oli sees,“ rääkis rattur.

„Minuga oli koos üks norrakas, Bora mees ja Tsehhi meister. Siis tuli tagant veel Drucker Borast ja tiimikas oherdas end tema jaoks. Oli minu kord vedada ja nii kui ette sain, siis Drucker lendas ja ei suutnud ära kesta ning jäin maha. Oleks tegelikult pidanud seda ette nägema või siis kas oli tal mõtet üldse rünnata, sest koos oleks ehk suurem võimalus ette jääda. Igatahes mind saadi kätte 2km enne lõppu ja siis üritasin natuke tiimikaid aidata, aga nad olid mööda punti igalpool laiali ja asja sellest ei saanud.“

Mihkel Räime sõnul oli päris põnev jälle sõidus sees olla ja natuke mürglit teha. „Imestasin, et lõpus jalga oli jälle. Pidin proovima, sest kui ei proovi, siis ei saagi teada,“ tõdes ta.

Laupäeval sõidetakse Slovakkia velotuuril viimane, 171 kilomeetri pikkune etapp Topol’ciankyst Skalicasse.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.