main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Mihkel Räim püsib kindlalt sadulas. Israel Start-Up Nation

Mihkel Räim püsib kindlalt sadulas. Israel Start-Up Nation

Mihkel Räim: õnneks mitte kõige jõhkram päev

Kategooriad: Jalgrattasport
Autor: Alver Kivi
29.10.2020
07:58

Hispaania velotuuri kaheksanda mägise 164-kilomeetri pikkuse etapi võitis sloveen Primož Roglic (Jumbo-Visma), Israel Start-Up Nation rattur Mihkel Räim oli 108.

„Õnneks mitte kõige jõhkram päev,“ märkis finišijoone 17-pealises grupis ületanud ja Roglicile 20.25 kaotanud Mihkel Räim, kelle sõnul olid enamasti etapi esimesed 100 km siledapoolsemad ning väga raske ei olnud. Jooksikud said üsna kiiresti eest ära ja seejärel võttis Ineos tempotegemise enda õlule.

„Istusime kogu tiimiga suhteliselt peagrupi esiotsas. Paar korda tõin pudeleid ja transportisin Dani (Martin), kui vaja. 104 km algas päeva esimene tõus, kõik eeldasid, et Ineos võtab selle enam vähem normaalse tempoga, et mehi säästa viimaseks tõusuks, aga Movistaril olid teised plaanid. Kohe tõusu alguses panid nad kõva tempo peale ja tegelikult ei saanudki keegi aru, miks nad seda tegid. Õnneks said nad finišis, kuidas nüüd õelda…. varre? ehk siis jäid tühjade pihkudega ja kaotasid väärtuslikku aega.“

Mihkel Räim üritas tõusul jõuda nii kaugele, kui võimalik grupiga ja siis sõita omas rütmis üles ja püüda mõni punt kinni. See ka õnnestus ja laskumise all oli ta umbes 25-mehelises grupis. Hea tempoga sõideti viimase tõusu alla ja siis võeti väga rahulikult.

Neljapäeval sõidetakse Vueltal 157 kilomeetrine lauge etapp Castrillo del Valist Aguilar de Campoosse ja peaks olema kõigi eelduste kohaselt grupifiniš. „Kui kõik läheb hästi, siis saan jällegi oma võimaluse. Muidugi on meeskonna plaanis sees klausel, et kui mingi jama on Daniga, siis pean end ohverdama tema jaoks, aga see on normaalne, sest ta on kokkuvõttes top 3,“ märkis rattur, kelle klubikaaslane Daniel Martin kaotas etapil võitjale kolmandana 19 sekundit.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.