main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Steven Kalf veel siis, kui jalgrattaga sõita sai. Erakogu

Steven Kalf veel siis, kui jalgrattaga sõita sai. Erakogu

Martiniquele jäänud jalgrattur Steven Kalf saab lõpuks Eestisse

Kategooriad: Jalgrattasport
Autor: Alver Kivi
06.04.2020
08:21

Kuigi Kariibi mere saarel Martiniquel tegutseva Team Credit Mutuel-Garage 1ere-Martinique Cycles värvides sõitev jalgrattur Steven Kalf jäi sinna koroona karantiini tõttu toppama, saab ta sel nädalal koos klubikaaslase Gert Kivistikuga ikkagi Eestisse.

„Midagi head ei ole, väljas sõita ei tohi, sest trahv on 200 eurot, võistlusi pole ja koju ka ei saa,“ tunnistas Steven Kalf, kes koos sõbraga on olnud koju saamiseks kontaktis ka Eesti välisministeeriumiga.

Nagu mujalgi karantiinis istuvas maailmas tohib Martiniquel käia vajadusel vaid toidupoes, kuid millal lubatakse saarel taas normaalselt toimetama hakata Steven Kalf öelda ei oska. Kui esialgu pidi see karantiin lõppema kahe nädalaga, siis lükati see edasi 15. aprillini ja pole välistatud, et kõik kestab ka sellest kuupäevast kauem. Nii püüdis ta end hoida mingiski konditsioonis kodus rattaga pukil sõites.

Vabaaega sisustas Steven Kalf üldiselt arvutis kuna välja ei tohi minna. Kõige rohkem oleks ta tahtnud minna randa, aga need kohad on inimestele hetkel keelatud. Koduste sündmuste ja arengutega hoidis rattur end kursis interneti vahendusel, informatsiooni sai ka kodustelt.

Rahvusvaheline jalgrattaliit (UCI) on peatanud kõigi jalgrattaürituste toimumise kuni 1. juunini ja jätkab läbirääkimisi võistluskalendri ümberkorraldamiseks. Steven Kalf ütles, et ta tahab koju tulla, kuna Eestis saab vähemalt rattaga väljas sõita. „Ma arvan, et hooaeg jätkub alates septembrist või siis selleks aastaks on läbi,“ lausus rattur.

Hooaeg algas Steven Kalfile tegelikult hästi, sest ta suutis klubile tuua paar võitu ja sõitis välja mitu esikolmiku kohta. „Kahju, et selline olukord maailma tuli. Usun, et oleksime Gerdiga (Kivistik) siin võimelised palju tulemusi tegema,“ tõdes rattur.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.