main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Mario Stern use klubi vormis. Erakogu

Mario Stern use klubi vormis. Erakogu

Mario Stern hakkab sahistama Austraalia liigas

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
20.03.2019
08:22

Eelmisel aastal Austraaliasse läinud FC Kuressaare ründaja Mario Stern on võtnud nõuks jätkata mängimist ka maailma kuklapoolel ja tahab seda teha resultatiivselt.

„Klubi juurde sattusin Erik Listmanni kaudu, kes ise mängis paar aastat tagasi Nõmme Kaljus,“ rääkis juuni alguseni Austraalia klubis Leeton United Football Club mängima hakkav Mario Stern.

„Erik aitas mul nendega kontakti saada ja siis ühe teise eestlasega hakkasime trennipäevadel Leetoni sõitma. Ma tulin eelmisest klubist siia, kuna Leetoni personal oli kohe nõus aitama kohapeal töö ja elamise leidmisega. Mujal klubides on enamasti niimoodi, et kui sa terveks hooajaks ei jää, siis on sulle raskem ka tööd leida. Aga nemad olid nõus mind kasutama niikaua kuni ma Austraalias veel olen ja see oligi üks põhjus.“

Mario Sterni sõnul mängib Leeton United kohalikus regionaalliigas, mille tase on tema hinnangul kusagil Eesti teise liiga tipp ja esiliiga B lõpp, aga on üksikuid mängijaid, kes on tasemelt päris head. „Ma ei oskagi endale väga eesmärke panna, aga kuna ma mängin ründes, siis igas mängus tahaks vähemalt ühe värava lüüa,“ märkis Stern.

Meeskonna sõpruskohtumises ühe lähima rivaaliga, mis võideti 5:1, teenis Mario Stern 5. minutil penalti, aga sai paugu jalga. Ta ei läinud kohe vahetusse, kuigi sai kerge vigastuse.

„Ilmselt mängin siin kuni juuni alguseni ja siis on plaan Eestisse tulla,“ rääkis ründaja. „Kure tegemisi olen päris palju jälginud, aga kui mäng on õhtupoole, siis ma kahjuks vaadata ei jõua, kuna Austraalia ajavahe on Eestiga üheksa tundi.“

Kuna Mario Stern alles saabus sellesse linna, siis pole ta veel tööd saanud ja on olnud ainult mingid paaripäevased otsad. Aga nädala kahe jooksul peaks ta saama klubi suursponsori tehasesse tööle, kus saab olla niikaua kuni on veel Austraalias.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.