main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Mairo Mändla läbis enamuse rajast üksinduses. Alver Kivi

Mairo Mändla läbis enamuse rajast üksinduses. Alver Kivi

Mairo Mändla jättis Ultima Thule maratoni võidu koju

Kategooriad: Kergejõustik
Autor: Alver Kivi
17.09.2016
18:07

Kuressaares ja selle lähiümbruses esimest korda joostud Ultima Thule maratoni võidu jättis koju kuus päeva tagasi Tallinnas poolmaratonil kaheksanda koha saanud Mairo Mändla, kes läbis võistlusmaa ajaga 2:49.59.

„Ajalist eesmärki mul ei olnud,“ tunnistas Mairo Mändla. „Peamine oli end võimalikult palju hoida ja võimalikult rahulikult läbida. Ilm oli hea ja rada vaheldusrikas.“

Vastupidiselt Mairo Mändla plaanidele võttis Hiiumaa maratoni võitja Margus Luhtoja kohe esimestel kilomeetritel tempo üles. „Ma ei tahtnud nii kergelt ka maha jääda ja mandrimehele võitu anda,“ rääkis Mändla, kes võttis konkurendile sappa ja vaatas, mis ta teeb.

„Kolmandal kilomeetril hakkas Luhtojal pistma ja ta võttis tempo maha. Ma jätkasin omasoodu jooksmist. Kasutasin oma kerget jalga ära, sest maraton on nii pikk ja kõike võib juhtuda.“

Nii tuli Mairo Mändlal enamus distantsist läbida üksi. „Mulle see isegi meeldis, sest rada oli hästi vaheldusrikas. Need Vaivere kruusateed ja Tervisepark on hästi tuttavad ja hästi hea oli olla. Viimasel kümnel kilomeetril läks siiski raskeks, sest aeg tegi oma töö. Ma pole spetsiaalselt maratoni trenni teinud, kõik on sellised tunnised ja nüüd oli pea kolm tundi jooksu ja see kulutab organismi ära. Ei ole sellega harjunud.“

MTÜ Karjuärve Tervisespordikeskuse eestvedamisel toimunud maratonil sai Mairo Mändla järel ajaga 2:57.43 teise koha Margus Luhtoja, kolmas oli 3:07.31-ga Andres Laineste.

Poolmaratoni võitis meestest Alan Lebrecht 1:19.44-ga. Talle järgnesid Mardo Lundver 1:21.41-ga ja Ahto Jakson 1:22.35-ga. Naistest olid kiireimad Liina Saar ajaga 1:42.33, Grete Kokk ajaga 1:43.01 ja Anni Kokk ajaga 1:45.00.

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.