main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Suurmeister Mai Narva laupäeval Kuressaares Raul Seppeli vastu avakäiku tegemas. Gunnar Usin

Suurmeister Mai Narva laupäeval Kuressaares Raul Seppeli vastu avakäiku tegemas. Gunnar Usin

Mai Narva Saaremaal kaotust ei kogenud

Kategooriad: Male
Autor: Alver Kivi
23.01.2022
20:16

Laupäeval toimus Saare maakonna keskraamatukogu lugemissaalis Paul Kerese 106. sünniaastapäevale pühendatud malepäev.

Eesti nimekaim malemees sündis nimelt Narvas 7. jaanuaril 1916. Esmalt rääkis endine Eesti olümpiakoondise liige Henrik Haavamäe Paul Keresest ja malest üldisemalt. Seejärel andis Eesti naiste esinumber, naiste rahvusvaheline suurmeister Mai Narva simultaani.
Mängima oli tulnud seitse maletajat, kelle hulgas olid Saaremaa viimaste aastate parimad Rain Kilumets ja Ilkka Mustonen. Rõõmu tegi ka noormaletajate Raul Seppeli ja Mart-Sander Aru osalemine.
Seitsmest maletajast said 22-aastase Mai Narva vastu viigi neli meest: paljukordne Saaremaa meister Rain Kilumets, Saaremaa soomlane Ilkka Mustonen, noorte maleringi juhendaja Gunnar Usin ja Saaremaa gümnaasiumi 10. klassi õpilane Raul Seppel.
Teised pidid kaotusega leppima. Mai Narva tuli 2014. aastal tuli Batumis kuni 16-aastaste neidude arvestuses Euroopa meistriks. Hetkel õpib ta Coca-Cola malestipendiumi toel USA-s Marylandi Ülikoolis psühholoogiat.

 

 

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.