Jääpurjetamise Eesti meistrivõistlused võitis Ice Optimist klassis Anni Kubjas

Kategooriad: Purjetamine
24.01.2022
08:17

Reedest pühapäevani toimusid jääpurjetamise Eesti Meistrivõistlused, kus Ice-Optimisti noorteklassis võidutses saare neiu Anni Kubjas. DN täiskasvanute klassis saavutas võidu Marek Lentsius ning DN juuniorite hulgas võttis võidu pärnakas Rasmus Maalinn, Monotüüp-XV klassis olid kiireimad Indrek Aavik ja Siim Valgre.

Haapsalus peeti olenevalt võistlusklassist 8-9 sõiduga keerulistes oludes Eesti Meistrivõistlused. Algselt reedel algama pidanud võistlus lükati edasi tugeva tuule tõttu. Laupäeval olid aga olud paremad ning võistlus võis alata. Keerutava tuule, lumise ning raske jääga peeti kõikides klassides ära 4 võistlussõitu. Pühapäevane võistluspäev algas küll tiheda  lumesaju ning vaikse tuulega, kuid paari tunni möödudes ilm selgines ning võistlus võis jätkuda. 5-7m/s puhunud tuul võimaldas kõikides võistlusklassides ära pidada planeeritud 5 võistlussõitu.

DN klassis, kus võistlejaid oli nii Soomest  kui Lätist, võitis siiski Marek Lentsius Kalevi Jahtklubist. Poodiumi teise koha hõivas Haapsalu Jahtklubi purjetaja Argo Vooremaa ning kolmandaks jäi Pärnu Jahtklubi esindaja Mihkel Kosk.

Lentsiuse sõnul olid olud üsnagi harjumatud ning keerulised. Kasutada tuli uiske, mida kord viie aasta jooksul kärust välja võetakse. ,,Jääd kattis paari cm paksune kristalliseerunud lumekiht, mis muutis raja eriti raskesti läbitavaks,” sõnas Lentsius.  Konkurentsi hindas Lentsius väga  kõrgeks. “Kelkude vahed sõitudes olid väga väikesed ning grupp püsis tihedalt koos. Vähemagi eksimusega oli võimalik langeda sõidus 5-6 kohta.” Võidu tõi Lentsiuse hinnangul hea uisuvalik ning talle sobiva tugevusega tuul.

DN juunioride seas sõitsid võidu vaid eestlased. Kõrgeima koha saavutas Pärnu Jahtklubi jääpurjetaja Rasmus Maalinn, teisena lõpetas Melvin Aasav ning kolmas koht kuulus hiidlasele Jorgen Kuivonenile.

Kuni 16-aastaste sõitjate Ice-Optimisti klassis võtsid omavahel seekord mõõtu 9 jääpurjetajat, kuid võitjana väljus sealt noor Saare tüdruk Anni Kubjas Saaremaa Merispordi Seltsist. Teisena lõpetas Pärnu Jahtklubi purjetaja Aron Poolma ning kolmandana Leene Väliste samuti Pärnu Jahtklubist.

Monotüüp-XV klassis jaotati kohad viie võistlema tulnud paatkonna vahel. Kuigi ka suurte Monotüüp XV klassi jääpurjekate jaoks oli lumine rada väga raskesti läbitav, suutsid nad sellest hoolimata teha kokku 9 võistlussõitu.

Oma paremust näitasid Saarema Merispordi seltsi esindajad Indrek Aavik ja Siim Valgre võites üheksast sõidust kuus ning kindlustades sellega endale ka Eesti Meistritiitli. Teisele kohale tulid Kalevi Jahtklubi esindajad Ants Haavel ja Andres Laul. Kolmandad olid saarlastest vennad Ott Kolk ja Juhan Kolk.

Kokku osales Eesti meistrivõistlustel 54 jääpurjetajat kolmest riigist. Nendest 35 sõitsid DN võistlusklassis . Ice Optimisti klassis ehk kuni 16-aastaste võistlusklassis osales seekord 9 purjetajat ning Monotüüp XV klassis oli väljas 5 paatkonda.