main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Liisi Vaht võistlusareenil. Erakogu

Liisi Vaht võistlusareenil. Erakogu

Liisi Vaht tuli Brasiilia jiu-jitsus Euroopa meistriks

Kategooriad: Varia
Autor: Alver Kivi
03.04.2017
20:48

Nädalavahetusel Roomas toimunud Euroopa meistrivõistlustel lukumaadluses võitis esimese eestlannast jitsikana kuldmedali Liisi Vaht (lillad vööd, sulgkaal), vahendab Delfi.

Liisi Vaht sai soodsa loosi – turniirisüsteemi tõttu said sulgkaalu kaks neiut teise ringi otse, nii ka Vaht. Kuid võistlemine oli Vahi jaoks karm: ta võitles Euroopa meistritiitli eest haigena. „Ma olin haige, ent usun, et pean andma endast parima alati – ka oma halvimal päeval. Võtsin esimest matši rahulikult, ei läinud riskima. Jõudsin heasse asendisse, tegin tööd ja otsisin alistusvõimalust,“ kirjeldas Vaht. Matšivõit saabus mäekõrguselt punktidega 17-0.

Finaalimatšis astus Vaht vastamisi väga tugeva vastase vastu. „Selles matšis tuli riskida. Riskisime mõlemad. Püüdsin vastast alistada jalalukuga, ent ta põgenes lukust,“ kirjeldas Vaht. Vastane jõudis punktidega ette, kuid viiendal minutil suutis Vaht alistada vastane sirge käelukuga. Tulemuseks Euroopa meistritiitel lillades vöödes.

„Emotsioonid on laes,“ tunnistas Vaht. „Euroopa meistritiitel oli üks mu suurimaid eesmärke. Sooritusega olin rahul – seda enam, et olin väga tõbine. Matšide ajal oli tegu, et mitte köhida ja mõelda jooksvale ninale.“

Järgmise sammuna plaanib Vaht osa võtta aprilli lõpus Helsingis toimuvast suurvõistlusest Finnish Open ja saada pärast seda võimalikult palju võistluskogemust.

„Sain aru, et puudujääke on just võistlusnärviga toimetuleku osas. Haigus muutis seda veel hullemaks,“ rääkis ta. „Õnneks olid Eestis inimesed, kes minusse uskusid ja mind toetasid. Ilma nendeta poleks see medal pooltki nii särav.“

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.