main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Liisi Vaht poodiumi kolmandal astmel. Erakogu

Liisi Vaht poodiumi kolmandal astmel. Erakogu

Liisi Vaht võitis jiu-jitsu EM-il pronksi

Kategooriad: Varia
Autor: Alver Kivi
24.01.2017
09:00

Lissabonis lõppenud Euroopa meistrivõistlused Brasiilia jiu-jitsus võitis Orissaarest pärit Liisi Vaht sulgkaalus pronksmedali lillade vööde hulgas, vahendab ERR sport.

Liisi Vaht, kel kulus vastase alistamiseks napid 20 sekundit (sirge käelukk), oli oma esimese matši edust üllatunud. “Sain sellest palju enesekindlust juurde. Teadsin, et veerandfinaalis ootab mind väga tugev vastane, eelmise aasta Euroopa meistrivõistluste võitja. Andsin endast parima ja kaotasin nelja punktiga. Hea lahing oli, aga vastane oli seekord tugevam,” kirjeldas Vaht. Lillade vööde hulgas võitis Vaht pronksmedali. Vaht ise jäi tulemusega rahule – eriti arvestades, et lillat vööd on ta kandnud vaid neli kuud.

Üsna edukalt läks ka võistlemine avatud kaalus, kuhu lubati võistlema vaid kõikide kaalude medalistid. Võit saabus nii kaal kõrgema hõbemedalisti kui ka kukk-kaalu pronksmedalisti üle, seejärel pidi Vaht alla vanduma kaks kaaluklassi kõrgemal võistelnud kuldmedalistile ja lõpetas võistluse veerandfinaalis.

“Kõik vastased olid kogenumad kui mina, kuid ei tundnud, et võitudest oleks palju puudu jäänud. Tööd on veel palju teha, kuid hea oli teada saada, et liigun õiges suunas. Esimese suurvõistluse kohta ei läinud halvasti,” arvas Vaht. Järgmiseks plaanib ta võistelda välisvõistlustel nii palju kui võimalik. “Tunnen, et närvid mängivad võistlustel väga olulist rolli ja kuna ei ole varasemalt just palju suurvõistlustel käinud, kipun end alahindama,” rääkis Vaht.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.