main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Nemo Tabur tulejoonel. Erakogu

Nemo Tabur tulejoonel. Erakogu

Laskja Nemo Tabur tahab parandada Saarte mängude rekordit

Kategooriad: Saarte mängud
Autor: Alver Kivi
16.06.2017
10:23

Gotlandil toimuvate Saarte mängude laskmisvõistlustel osalev Nemo Tabur seab enda üheks eesmärgiks parandada nende võistluste olümpia kiirlaskmise rekordit.

Hetkel on Saarte mängude rekord 545 silma ja selle laskis Peter Nordgren 2007. aastal. Viimastel aastatel Eesti meistrivõistlustelt 14 medalit võitnud Nemo Tabur on sel aastal lasknud samal harjutusel 580 silma. “Selle mitte ületamiseks, peab juhtuma midagi väga halba, näiteks relvarike,” märkis ta, lisades, et sel hetkel oli kehtiv Eesti rekord 579 silma, aga see ületati Peeter Oleski poolt mõned nädalad tagasi 4 silmaga.

Nemo Tabur on spetsialiseerunud püstoli harjutustele. Teda üllatas, et kõik püstoli harjutused, mida Eestis lastakse on Saarte mängude võistlusprogrammis ehk siis lasta saab kogu raha eest.

“See on iseenesest hea, kuna iga minekuga kaasnevad reisikulud ja kui saab palju lasta, on need kulud end ära õigustanud,” lausus ta. “Kaks neist harjutustest on ka olümpiaalad, milleks on 60 lasku õhupüstol ja olümpia kiirlaskmine. Neist viimane on väga tehniline ja treeningurohke harjutus. Lõpetad treeningu, tase kohe kukub kolinal.”

Olümpia kiirlaskmist on klubi Kl MäLK (kaitseliidu männiku laskurklubi) esindav Nemo Tabur harrastanud aktiivselt paar aastat. Tänavuse hooaja alguses ületas ta ka selles harjutuses Eesti kehtivat rekordit, kuid kuna see oli lastud sisetiirus, siis kirja tulemus ei läinud.

Veel on kavas vabapüstol 50 m, mis on ainus harjutuse liik, mida Tabur südamest vihkab. “Liiga hea enesevalitsemine peab olema ja selline stiil ei sobi mulle, kuna iga väiksemgi viga karistab mitmekordselt laskurit ära kehva tabamusega. Lastakse ju ikkagi poole kaugemale kui teisi harjutusi,” põhjendas ta.

Kuigi ta sai eelmisel aastal selles harjutuses Eesti meistrivõistlustel esikoha, ei tähenda see, et 50 m vabapüstol talle meelepärane on. Taburile sobilikud alad on veel standartpüstoli (Eesti meistrivõistluste pronks 2016) kiirlaskmine ja 30+30 ringmärk, mida lastakse 25 m kauguselt (Eesti meistrivõistluste pronks 2016), neist viimast erinevalt teistest harjutustest, lastakse suurema kaliibriga moonaga.

Eestis jagatakse laskuritele klassinorme, millest suurim ja ihaldusväärsem on Suurmeister.

Enne seda on ka meistriklass, mille laskmiseks aktiivselt trenni tegev sportlane vaeva nägema väga palju ei pea. Suurmeister seevastu on selline ihaldusväärsem klassijärk. Seda järgunormi on Nemo Tabur sel aastal juba kaks korda ületanud ehk hetkel on ta parimas vormis.

“Saarte mängud olid mo jaoks suht vöörad sõnad,” rääkis laskja. “Eelmise aasta teises pooles ajasin niisama juttu meie klubi laskuriga, kes on Saaremaale sisse kirjutatud ja ta osales varasemalt neil mängudel. Selle peale ma siis mainisin, et mul ka sissekirjutus siiani alles ning kas saan siis ise ka osa võtta? Ja nii see otsus sündiski, sest ma vastasin osalemiskriteeriumitele.”

Nemo Taburi sõnul on ta Saaremaaga hetkel nii palju seotud, et näeb oma kodus iga päev oma kaunist naist, kes on puhas saarlanna tõugu ehk ta olen abielus Saaremaalt pärit naisega. “Kolisime Saaremaale elama 2008 ja elasime seal mõned aastad,” lausus ta.

“Sellel ajal lõpetasin nooruses pooleni jäänud keskhariduse täiskasvanute gümnaasiumis. Väga toredad mälestused on jäänud sellest koolist. Hetkel ma küll oma perega Saaremaal ei ela, aga vastan Saarte mängudel osalemistingimustele, selles mõttes olen ma “võltssaarlane” kui nii võib öelda.”

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.