main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Kohtumise ainus värav sündis Kristen Lapa eksimusest. Allan Mehik

Kohtumise ainus värav sündis Kristen Lapa eksimusest. Allan Mehik

Kure tagas ilmetu mänguga Premium liiga koha

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
30.10.2021
21:39

Eesti meeste jalgpallimeistrivõistluste Premium liigas oli FC Kuressaarel võimalik võõrsil Tartu JK Tammeka vastu kindlustada püsimajäämine. Kuigi väljakul puudus korralik säde, siis rumalast väravast saadud 0:1 kaotusest kokkuvõttes siiski piisas, et jätkata ka järgmisel hooajal kõrgseltskonnas.

„Oli raske mäng, mida ka eeldasime,“ rääkis Kure peatreener Roman Kožuhhovski, lisades, et nii ka kujunes. „Hooaja lõpus ongi sellised keerulised mängud, kus mängu dünaamika ja iseloom nõuavad pingutamist ja tahet. Me omasime initsiatiivi, kuid sellised mängud käivad väravani. Andsime endast kõik, võitlesime tulemusele ja saab mehi vaid tänada.“

Eeskätt oli Kurel Meistriliiga koha kindlustamiseks vaja teenida vähemalt punkt. Tammeka võidu korral olnuks mõlemal omavahelistest kohtumistest kaks võitu. Lõpus võrdsetele punktidele tõusmise korral oleks neil ka võitude arv võrdne ja siis hakkaks lugema väravate vahe, mis omavahelistes mängudes on 4:4, Tammeka 2:0 võit oleks lõpuks võrdsetele punktidele tõusmise korral andnud neile omavahelistes mängudes eelise.

Üldarvestuses on Kurel praegu väravavate vahe 33:47  ehk -14 Tammeka 30:69 -39 vastu. Väravaid hakatakse lugema aga siis, kui Kure kaotab ja Tammeka võidab mõlemad mängud.

Tartus Tamme staadionil mängitud kohtumises oli esimese poolaja ainus meeldejääv moment Märten Pajunurme karistuslöök 30 meetrilt, mille Tammeka väravavaht raskustega tõrjus. Ka teise saarlaste parema tulemuse eest hoolitses Pajunurm, kelle karistuslöögi 88. minutil  Pechter ristnurgast tõrjus.

Kahepoolselt ettevaatlikus kohtumises, kus mõlemad meeskonnad mängisid sirgjoonelist jalgpalli sündis ainus värav 65. minutil, kui Kure väravavaht Kristen Lapa tagasisöödetud palli klaarimisel põrkas mänguvahend Tammeka ründaja Tristan Koskori seljast võrku.

„Tahan Kristenit toetada,“ märkis Roman Kožuhhovski, kellel oma väravavahi aadressil etteheiteid ei olnud. „Tal on kogu karjäär ees ning näen, et tal on suur tulevik ja temast saab tippväravavaht. Tema süüd väravas pole, sest mõned sekundid varem võinuks me teisti mängida.“

Kuigi eesmärk liigasse püsima jääda on täidetud, siis Roman Kožuhhovski sõnul minnakse kahele viimasele kohtumisele Vapruse ja Tulevikuga täie jõuga. „Poisid tahavad enamat ja meil on vaja kahest mängust maksimaalset tulemust,“ lausus ta.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.