main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Võidukas paar. Erakogu

Võidukas paar. Erakogu

Grete Gull võitis Hispaanias paarismängu

Kategooriad: Tennis
Autor: Alver Kivi
31.10.2021
11:56

Tennisist Grete Gull tõi Eestile selle nädala ainsa esikoha ITF-i noorteturniiridelt, kui võitis Hispaanias La Nucias  5. kategooria võistluse paarismängus.

Paarismängus oli Grete Gull koos Sarah Tatuga (Suurbritannia) asetatud esimesena. Kuni finaalini ei kaotanud paar settigi, poolfinaalis alistusid neile Ines Hömberg Fernandez (Hispaania) ja Isabella Righi (Itaalia) 0:6, 5:7. Finaalis oli Gull – Tatu vastaseks teisena asetatud paar, kus ühe poolena mängis eksootilise Fidži tennisist Saoirse Breen, kelle partner oli Taissia Jakunina (Venemaa).

Grete Gull ja Sarah Tatu võitsid finaali 6:3, 7:5. Gullile oli see teine tiitel ITF-i noorteturniiride paarismängus. 2020. aastal tuli ta Tallinnas 4. kategooria turniiri võitjaks koos Viktoria Kleer Kliimandiga.

„Grete mängibki paari väga hästi ja ta suudab oma taseme välja mängida, üksi ta kahjuks seda pole seni teinud,“ tõdes treenerist isa Rauno Gull. „Finaal oli ka päris raske, aga kui nad ise mängisid hästi, siis teistel varianti ei olnud. Nii kui enda mäng muutus keskpäraseks oli kohtumine kohe võrdne. Tüdrukutele, kes tulevad agressiivselt võrku ja servivad hästi õnnestuvad ka paarismängud paremini. Gretele seda meeldib teha.“

Grete Gulli sõnul sooviks ta kindlasti paremaid tulemusi ka üksikmängus, kuid seni on paarismäng talle paremini sobinud ja mängud korralikult välja tulnud. „Kahekesi on kõvasti lihtsam, kahekesi on parem ja just vaimselt kergem,“ lausus ta.

La Nucias ainsa Eesti mängijana osalenud Grete Gull oli üksikmängus asetatud neljandana, aga kaotas juba teises ringis. „Esimene ring mängis Grete super hästi,“ rääkis Rauno Gull, lisades, et paraku ei ole üksikmängus vaim nii tugev ja kipub rasketel hetkedel murduma.

„Esimene mäng kestis 3.20 ja otsustava seti võitis Grete 7:6. Teisel päeval oli oluliselt nõrgem vastane ja momentum võitmiseks oli Grete enda käes. Siis tahtis ta oma mängu parandada, läks närviliseks, mäng võrdsustus ja mängutuju läks ära. Ei saa üldse rahul olla.“

Grete Gull tunnistas, et kindlasti oleks olnud meeldivam ka üksikmängus võita. „Läks nii,“ tõdes ta. „Enda mängu üle kontrolli hoidmine kadus ja mentaalselt andsin järgi. Mingil hetkel läksin närvi. Mul oli üks kinnisidee ja ei suutnud enam mängida, sain sellest küll üle ja aga siis oli juba hilja. Läksin vastase peale nii närvi, et ta hakkas hästi mängima.“

Nüüd on Hispaanias ees veel kaks turniiri. Rauno Gull loodab, et Grete suudab vaimselt vastu pidada ja miks mitte ka võita. „Aga samas võib ta kohe ka esimeses-teises ringis kaotada. Võimed on tal võitmiseks olemas ja võtame mängu korraga,“ lausus treener.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.