Maarek Suursaar ja Alari Saar võitluses. Alver Kivi

Kure mehed saatsid hiidlased kaotusega praamile

Kategooriad: Jalgpall
07.07.2021
20:19

Saaremaa ja Hiiumaa olid jalgpallis viimati maavõistlusmängus vastamisi 2016. aastal ja siis jäid Kuressaares võõrustajad peale 7:2. Nüüd pakkus teises liigas mängitud FC Kuressaare II ja FC Hiiumaa kohtumine kolm punast kaarti ja võõrustajate 3:0 võidu.

Kuressaare kunstmuruväljakul mängitud kohtumises jäid võõrustajad juba kümne minutilise mängu järel vähemusse, kui teise kollase kaardi teeninud Märten Opp saadeti kohtuniku poolt väljakult ära.

Kuigi kodumeeskond mängis kümnekesi loodi teravamaid võimalusi ja puhkama mindi Kure 1:0 eduseisul, kui asuti Andero Kivi käärlöögist juhtima. Teisel poolajal tuline heitlus jätkus, punase kaardi sai Hiiumaa mängija ja Kure treener Jan Važinski. Väravad lõid Reivo Vinter penaltist ja Reiko Mäeorg.

Jan Važinski ütles, et mõlemad meeskonnad olid selles kohtumises väga motiveeritud ning mitte sellepärast, et vastamisi olid Saaremaa ja Hiiumaa. „Mõlemad on tabelis kõrgel kohal ja tahtsid samamoodi jätkata ning seepärast oli väga võitluslik mäng,“ lausus ta.

„Aga kümnekesi mängida on alati väljakutse ja kohanemine võttis meil aega. Olime algul närvilised, aga saime olukorra kontrolli alla ja mängisime oma mängu, realiseerisime võimalused. Poisid on väga tublid ja häälestus oli korralik.“

FC Hiiumaa peatreener Mario Degtjov märkis, et eks neid derbysid tuleb ju mängida. „Aga eks me varsti kohtume uuesti ning siis vaatame need asjad üle ja võib-olla korrigeerime natuke, sest mängime ju kodus,“ lausus ta.