main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Kui oluline on vesi sinu treeningute ajal?

Kategooriad: Varia
Autor: Alver Kivi
26.01.2023
15:29

Pole saladus, et vesi on meie tervise jaoks oluline, kuid kuidas on lood meie treeningutega? Võib kindlalt öelda, et vesi on sama oluline treeninguga seotud eesmärkide saavutamisel kui toidulisandid, mis aitavad organismil koormusega toime tulla ja lihaseid ehitavad proteiini pulbrid, mida leiab https://www.mrbiceps.ee/kataloog/spordilisad/valk-proteiin/ lingi kaudu.

Vaatame lähemalt miks me vajame vett, mis on dehüdratsioon ja selle mõju treeningule ning kuidas tagada, et saaksid iga päev piisavalt vett.

Vesi moodustab suure protsendi meie kehast

Meie keha koosneb 60% ulatuses veest. Vesi aitab reguleerida meie kehatemperatuuri, kanda toitaineid ja hapnikku meie rakkudesse, eemaldada kehast jääkaineid ja palju muud. Pole ime, et peame tagama, et oleme kogu päeva hüdreeritud.

Treenides kasutab meie keha tavapärasest veelgi rohkem vett. Me higistame keha jahutamiseks ja kaotame hingamise kaudu vett. Seetõttu on oluline juua palju vedelikku enne treeningut, selle ajal ja pärast seda. Kui me kaotatud vett ei asenda, hakkab meie keha tundma dehüdratsiooni tagajärgi.

Dehüdratsioon võib meie jõudlust mõjutada

Dehüdratsioon võib põhjustada terve hulga probleeme nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Kui me oleme dehüdreeritud peab süda peab rohkem tööd tegema, et verd kogu kehas laiali pumbata. See võib põhjustada väsimust, peapööritust ja isegi peavalu.

Dehüdratsioon mõjutab oluliselt ka meie treeningu tulemust. See kehtib nii jõu- kui ka vastupidavustreeningu kohta. Mis puutub treenimisse, siis vesi on meie parim sõber!

Hüdratsiooni eelised

Õige hüdratsioon mitte ainult ei aita meil vältida dehüdratsiooni negatiivseid tagajärgi, vaid sellel on ka terve hulk muid eeliseid. Kui me joome piisavalt vedelikku, saab meie keha oma parimat tööd teha. Meil on rohkem energiat, mõtleme selgemalt ja meie lihased taastuvad kiiremini.

Rohke vee joomine on samuti kaalulanguse seisukohalt ülioluline. Kui oleme korralikult hüdreeritud, suudab keha rasvu paremini metaboliseerida ja kasutada seda energia saamiseks.

Mida hüdratsiooni säilitamiseks meeles pidada

Esiteks veendu, et jood kogu päeva jooksul piisavalt vedelikku. Soovitatav päevane veekogus on kaheksa klaasi, kuid see võib varieeruda sõltuvalt soost, vanusest ja aktiivsuse tasemest.

Samuti on oluline valida õiget tüüpi vedelikud. Vesi on alati parim valik. Spordijoogid võivad olla kasulikud siis, kui treenid pikemat aega või intensiivsemalt, sest need sisaldavad elektrolüüte, mis aitavad asendada seda, mida me higiga kaotame.

Lõpuks ole treenimise perioodil tähelepanelik selliste ainete tarbimise suhtes, mis soodustavad kehas veekadu, nagu kofeiin ja alkohol. Need ained soodustavad dehüdratsiooni, põhjustades organismis vedelikukaotust.

Vesi aitab vähendada väsimust pärast treeningut

Vesi on oluline väsimuse vähendamiseks pärast treeningut. Higistades kaotame vedelikke ja elektrolüüte, mis tuleb dehüdratsiooni vältimiseks asendada. Vee joomine enne treeningut, selle ajal ja pärast treeningut aitab tagada, et meie kehal on piisavalt vedelikke.

Samuti on oluline tarbida toiduaineid, mis sisaldavad elektrolüüte, nagu naatrium ja kaalium. Neid võib leida spordijookidest, kuid paljud inimesed eelistavad saada elektrolüüte ka looduslikest allikatest, näiteks puu- ja köögiviljadest.

Vesi on elu.

Rohke vee joomine on eduka treeningu jaoks ülioluline. Vesi aitab võidelda haigustega, parandada sinu naha välimust, vähendada väsimust ja soodustab ka seedimist. Lisaks on see ka hea enesetunde saavutamise oluline koostisosa. Veendu, et tarbiksid iga päev piisavalt vett, kandes endaga kaasas veepudelit, juues enne ja peale treeningut ning valides tarbimiseks õiget tüüpi vedelikke.Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.