main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Kristen Mere väljakul. Irina Mägi

Kristen Mere väljakul. Irina Mägi

Kristen Mere üritab come backi

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
31.01.2019
08:57

Viimati 2011. aastal FC Kuressaare eest mänginud Kristen Mere on ühinenud taas meeskonna treeningutega ja loodab hooaja jooksul saavutada mänguvormi, mis võimaldab joosta väljakule ka Premium liigas.

„Plaanid ja eesmärgid on täpselt nii tõsised, kui vorm lubab ja eks ma ikka tahaks meeskonda aidata,“ rääkis FC Kuressaare kasuks 19 mängus 5 väravat löönud Kristen Mere. „Sooviks ennast taas tõsiselt proovile panna ja tahaks end vajalikule tasemele saada. Eks ma ikka arvan, et päris Premium liiga on esialgu liiast, aga alustaks duublist, vorm üles ja miks mitte.“

Kristen Mere tegi Kure esindusmeeskonnas debüüdi 16-aastaselt esiliigas Tartu JK Tammeka vastu. Hiljem esindas ta peamiselt teises liigas mänginud Sörve JK-d. Viimastel aastatel rahvaliigas ja maakonna meistrivõistlustel FC Taritu ridadesse kuulunud Kristen Mere näeb end hetkeseisuna keskkaitsjana.

„Praegu on minu suurim miinus füüsiline vorm ja eks see kunagine enesekindlus on vaja ka tagasi saada,“ tõi Kristen Mere välja oma praegu kõige enam järele aitamist nõudva külje. „Kalevi vastu tegin kaasa ja tempo oli ikka oluliselt kõrgem, kui ma viimastel aastatel olen rahvaliigas ja Saaremaal harjunud,“ märkis Kristen Mere.

„Aga ei olnud mitte midagi võimatut ja arvasin, et on isegi raskem, kuigi vastane polnud ka kõige tugevam. Tempo ja veelkord tempo, sellega pean kõvasti tööd tegema. Hetkel ei tohi aga teiste tempoga kaasa minna ja asja peab mõistusega võtma ning veidi hiljem täismahvi peale panema.“

Peatreener Jan Važinski sõnul on Kristen Mere taas liitumine nii temale, kui meeskonnale suurepärane uudis. „Kristen teeb meeskonna kindlasti tugevamaks,“ leidis ta, lisades, et palju sõltub sellest kas ta püsib terve ja saab käia trennis.

„Kristenil on vaja mängupraktikat. Kalevi vastu ta suuri vigu ei teinud, aga oli näha, et kogemusi oli puudu. Samas oli näha potentsiaal, sest kuigi Kristen pole kuus aastat mänginud on tase ja oskused olemas ning tegu on koolitatud mängijaga.“

Jan Važinski ütles, et kui meeskonnas on selline keskkaitsja nagu Kristen Mere, siis võib kaitsejoon mängida väga kõrgel, sest ta on väga kiire. „Eesti liigas ei ole ühtegi ründajat, kes tema eest palliga ära jookseks. Kristenil on plahvatuslik stardikiirus ja ta hoiab kiirust ka distantsil. Suurepärane, kui ta saab ennast vormi ja leiab motivatsiooni mängida,“ lausus peatreener.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.