main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Korraliku kiirusega rajal. Ott Tänak facebook

Korraliku kiirusega rajal. Ott Tänak facebook

Koostööst lakanud roolivõim langetas Ott Tänaku viiendaks

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
16.06.2019
22:14

Terve nädalavahetuse Sardiinia MM-rallil konkurentide ees kindlat sõitu näidanud Ott Tänak ja Martin Järveoja läksid viimasele katsele kindla liidrina, kuid purunenud Toyota roolivõim langetas nad viiendale kohale. Ralli võitis Hyundai roolis Dani Sordo, Teemu Sunineni ja Andreas Mikkelseni ees.

“Ralli viimasel katsel juhtus roolisüsteemiga midagi imelikku ja see sisuliselt lukustus, mistõttu tegime ka pooliku pirueti,” selgitas Ott Tänak. “Tänu sellele olime umbes mõnikümmend sekundit kinni, enne kui saime rooli jälle enam-vähem keerama. Kuidagimoodi suutsime tulla üle finišijoone, kuid ilmselgelt oli selleks hetkeks ajakaotus juba piisavalt suur ja sinna läks ka rallivõit.”

Ott Tänak tunnistas, et muidugi on ta ülimalt pettunud, et sellised tehnilised probleemid neid pidevalt kimbutavad. “Kuid ma tean, et tiim näeb kõvasti vaeva, et neid probleeme lahendada. Eks see tekitab korralikult frustratsiooni, kuid tegu on tehnikaspordiga, kus tavaliselt juhtub palju ja üldjuhul siis kui seda kõige vähem ootad,” lisas rallipiloot.

Ott Tänak tõdes, et senimaani on olnud suhteliselt keeruline hooaeg, kuna tihtipeale on probleemid kimbutama tulnud just siis, kui oleme olnud kõrgetel positsioonidel. Tal on kogu tiimi pärast kahju, sest kõik on andnud suure panuse, et asi õnnestuks. Kindlasti ei anta alla ja Soomes ollakse veelgi tugevamad.

Samas ei läinud hästi ka Ott Tänaku lähimatel konkurentidel, sest Sebastien Ogieri arvele jäi vaid punktikatselt teenitud 4 punkti ning Thierry Neuville lõpetas ralli kuuendal kohal ja sai lisakatselt 3 punkti.

MM-sarja üldliidriks tõusis Ott Tänak 150 punktiga. Järgnevad 2. Sébastien Ogier 146, 3. Thierry Neuville 143, 4. Elfyn Evans 78, 5. Teemu Suninen 62 ja 6. Kris Meeke 60 punktiga.

“Positiivne on see, et meistritiitli arvestuses on seis oluliselt parem, kui aasta tagasi ning meil on minna veel omajagu rallisid, et tiitel koju tuua,” oli Ott Tänak optimistlik.

“Nüüd aga on ees ootamas pisike paus ning saame korra aja maha võtta ja veidi ralliteemadest eemal olla, et siis jälle värskena tagasi tulla. Loodetavasti suudame õige pea jälle häid emotsioone pakkuda.”

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.