main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Jooksjad rajal. saaremaajooks.ee

Jooksjad rajal. saaremaajooks.ee

Kolme päeva jooksu korraldajad panustavad kvaliteedile

Kategooriad: Kergejõustik
Autor: Alver Kivi
17.10.2019
08:59

Nädalavahetusel toimuvale 46. Saaremaa kolme päeva jooksule on eelregistreerinud küll üle 1000 osaleja, kuid korraldajate eesmärk on võistlus kõrgetasemeliselt läbi viia.

“Meile ei ole rekordid põhilised ja meile on tähtis hea korraldus,” rääkis võistluse üks eestvedajaid Tõnu Vaher. “Kolm päeva siin vastu pidada ei ole kerge ja kui on vigastus, siis tuleb ka loobujaid. Seega tuhandet osalejat ilmselt siiski ei tule.”

Võistlusel osalemiseks on end registreerinud põhijooksule 793 võistlejat, noortejooksule 220 võistlejat ja tervisejooksule kolmele erinevale distantsile 42 osalejat. Tõnu Vaher ütles, et paljudel on hiljutised maratonid veel jala sees, mullune võitja oli edukas MM-il ja karta on, et ta siia ei jõua. “Naiste osas tuleb Eesti tasemel jooks, sest stardis peaks olema ka Kelly Nevolihin,” lausus ta.

Saarlastel on parimad võimalused Kalev Õisnurmel ja Janar Mail, sest viimaste aastate parim Ando Õitspuu on olnud väga mitme vigastuse küüsis ja tema osalemine on lahtine.

Võistluskeskus asub Kuressaare Gümnaasiumis. Koolimajas toimub võistluse mandaat neljapäeval kell 17-19 (soovitav just kohalikele võistlejatele võistlusnumbrite väljavõtmine), reedel on mandaadiaeg kell 9 kuni 16.30.

Reedene stardi-finisikoht asub KG kõrval Kaevu tänava bussipeatuse juures. Kell 16 noortejooksu 2 km start. Jookstakse ka üle uue ilusa kooli staadioni, suundutakse ringteele ja Kaevu tn kaudu tagasi.

Põhijooksu 10 km start kell 16.30. Suundutakse mööda Kaevu tänavat kuni Pärna tänavani, Kitzbergi tn, Uus-Roomassaare tn ja suundutakse kadakatevahelisi teid Roomassaarde ning sealt tagasi KG juurde.

Laupäeval asub võistluspaik Sõrves, keskusega Iidel. Iide võõrustab jooksjaid juba 46-ndat aastat. Kell 11.30 noortejooksu 3,24 km start, Jookstakse Vana-Torgu suunas ja Laadla tee kaudu tagasi. Põhijooksu 16,195 km start kl 12. Suund Laadla poole, Türju, Ohessaare, Jamaja, Kargi ja jõutakse mööda metsavahelist teed kenasati endise koolimaja juurde.

Pühapäeval asub võistluskeskus teist aastat Rüütli SPA ees, kus meid eelmisel aastal väga kenasti vastu võeti. Noortejooksu 3,2 km start kl 10.30. Samas alustavad ka 3,2 km tervisejooksjad.

Jooksurada kulgeb ümber pargi, jookstakse vahepeal ka ümber lossi. Tervisejooksjail võimalik oma osalemine regida ka enne võistlust pakitelgi juures. Põhijooksu 16 km start kell 11, alustab küll liider kahe päeva kokkuvõttes. Üldstart mõni minut hiljem koos 10-ndat kohta hoidva võistlejaga. Samaaegselt alustavad 9,4 ja 16 km reginud tervisejooksjad.

Stardist suundutakse Aia tänavale, Kuressaare ringtee kergeliiklustee, Kellamäel läbitakse klassikaline kunagise motokrossiraja mõnus tõus, suvilate vahelt läbi, Lahe tee, golfiväljakute juurest läbi Tuulte Roos, SPA-de vahelt läbi, ring ümber pargi Lossi külastusega ja tagasi Rüütli ette. Võistluse lõpetamine kl 14 Spordihoones.

Ainus muudatus, võrreldes aastataguse võistlusega, rahvajooksu distantsiga. 9,2 km asendus 9,4 km distantsiga. Tahtsime suunata jooksjad üle vana Suuresilla ja et ei tekiks vastujooksu autodele Kihelkonna mnt-l. Paar aastat tagasi soovisime ka põhijooksjad üle ajaloolise silla suunata, aga seal kukuksid nad end päris puruks.

Võistluse ajal on liikluseks osaliselt suletud vaid kaks tänavat. Reedel kl 13.00 kuni 18.30 Kaevu tn Talve tn ristmikust kuni ringteeni, pühapäeval kl 7.00 kuni 13.30 Töö ja Pargi tänav Abaja tn ristmikust kuni Veski tn ristmikuni. Loodame eelnevate aastate kogemustele autojuhtide mõistvat suhtumist jooksjatesse ja ajutistele liiklustakistustele võistlejate läbilaskmisel.

Tõnu Vaher

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.