main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Ivar Truu järjekordset käiku mõtlemas. Alver Kivi

Ivar Truu järjekordset käiku mõtlemas. Alver Kivi

Kiirkabe meister on Ivar Truu

Kategooriad: Kabe
Autor: Alver Kivi
29.04.2018
16:40

Kabehooaja viimaseks kiirturniiriks oli traditsiooniliselt turniir nn. moodsas kabes – igaühega kaks partiid muudetud algseisust.

Lõpptulemuse suhtes oluline matš Algo Laidvee – Ivar Truu mängiti juba esimeses vootus. Neile loositud algseis oli valgetele selgelt soodsam ning kumbki ei suutnud seda mustadega ära kaitsta. Niisiis 1:1. Sama mustri järgi kulges ka Ivari ning Jaan Truu matš kolmandas voorus, kuigi seal kummalgi avangueelist polnud.

Neljandas voorus “ärkas” seni  ebaedukalt mänginud Villu Kallas, võites Laidvee vastu esimese partii, teises Laidvee siiski raskustega revanšeeris. Tänu Villu “humanitaarabile” oli saarlastel võimalik võtta turniiril kaksikvõit, kuid Laidvee võitis siiski viimases voorus Jaan Truud 1,5:0,5  ja jõudis 7,5 punktiga talle järele 2-3. kohta jagama. Võitja Ivar kogus pool punkti rohkem.

Saaremaad üle-eestistel talimängudel noorte laual kahel korral edukalt esindanud Kahtla kooli lõpuklassi poisile Rando Nõmmele oli see kiirturniir esimene mõõduvõtt meestega. See läks päris hästi korda, 3,5 punktiga oli Rando Nõmm neljas.

Kiirkabe meistrivõistlustel läksid kaheksast turniirist arvesse kuue parema kohapunktid. Maakonna meistriks kiirkabes tuli kindlalt Ivar Truu 118 punktiga, kahvatumad medalid pärisid Jaan Truu (109,5) ja Villu Kallas (99).

Jaan Truu

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.