main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Punkt on teenitud. Luzern Volley

Punkt on teenitud. Luzern Volley

Kevin Saar: esimene oli seekord meeskond

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
30.04.2019
08:45

Šveitsi meeste võrkpallimeistrivõistlused Volley Luzerniga neljanda kohaga lõpetanud Kevin Saar hindab oma hooaja parimaks saavutuseks meeskonnamängijaks sirgumist.

“Isiklikus plaanis tegin väga hooaja, sest olin meeskonna kapten, liider ja koostöö austraallasest treeneri Liam Sketcheriga sujus,” rääkis Kevin Saar. “Ise hindan kõige enam seda, et kasvasin meeskonnamängijaks, mille tõi kaasa kapteni roll. Pidin palju suhtlema, vajadusel kaaslasi aitama ja ka keerulistes olukordades nõu andma.”

Kevin Saare sõnul oli ta kohustatud mitte alati enda sooritusele mõtlema ja esimene oli seekord meeskond. Varem oli minu meeskondades alati kindel liider, nüüd tuli seda rolli ise kanda.”

Samas on iga välisklubis mängiva mängija üks eesmärke näidata enda individuaalseid oskusi ja koguda positiivset statistikat. Kevin Saar siin oma tegutsemises probleemi ei näe ja kui mõni treener peaks küsima tausta informatsiooni, siis Luzernist tuleb ainult positiivne tagasiside. “Ei ole hea, kui oled küll resultatiivne mängija, kuid inimesena teistega ei klapi,” leidis ta.

Kuigi Luzern Volleyl tuli leppida küll neljanda kohaga on tegu ikkagi klubi ajaloo suurima saavutusega, sest eelmisel aastal lõpetati neljanda kohaga. Klubil on olemas kindlad plaanid samas vaimus jätkata.

Kevin Saare hinnangul on Šveitsi liiga kolm esimest kindlasti Eesti parematega samal tasemel, kui mitte võrdsed, sest neis meeskondades on palju varem tugevates liigades mänginud pallureid.

Järgmiseks hooajaks oli klubi taas Kevin Saare teenetest huvitatud, kuid saarlane tahab teha karjääris sammu edasi ja vaatab seepärast pisut tugevamate liigade suunas. Pakkumisi on tulnud Prantsusmaalt ja Belgiast, Eestisse naasmise ta esialgu välistab, kuigi kuuleb võimalusel ära ka Saaremaa pakkumise.

“Eeskätt tahaks klubi, kus on hea treeningkvaliteet ja mulle sobiks algul ka kolmanda nurgamängija roll, et saaksin teistelt meestelt õppida ja hea treeningu pealt nendega mänguaja nimel konkureerida,” selgitas Kevin Saar oma võimalikke valikuid.

Kevin Saar on ka Eesti koondise nimekirjas, aga kas ta ka Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile pääseb on esialgu veel lahtine, sest nurgaründaja positsioonile on kuus kandidaati.

Kindlasti on tema hinnangul sees Robert Täht, Kristo Kollo ja Andrus Raadik. Võitlust ühele kohale tuleb saarlasele pidada Märt Tammearu ja Rauno Tammega. “Lähen endast maksimumi andma ja soovin end teostada,” ilmutas Kevin Saar enesekindlust.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.