main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Noor rallipiloot tuleb kodust võidusõitu nautima. Ken Torn facebook

Noor rallipiloot tuleb kodust võidusõitu nautima. Ken Torn facebook

Ken Torn teeb kodus debüüdi neljaveolisel autol

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
05.10.2018
07:16

51. Saaremaa rallil on oma elu esimest starti neljaveolise autoga tegemas tänavu MM-rallidel Junior WRC klassis sõitnud Ken Torn, kes on endale juba koos Kuldar Siku ja Aleks Leskiga kindlustanud kaheveoliste kuni 1,6 liitrise mootoriga autode EMV6 klassi ja Estonian R2 Challenge esikohakarikad.

„Suvel korra tegin mõned kilomeetrid ja enne rallit tahan korra veel proovida,“ rääkis 4WD Ford Fiesta R5-ga startiv Ken Torn oma kogemustest neljaveolise autoga. „Erinevus kaheveolisega on siin suur, sest eks ta on võimsam ja neli vedavat ratast on ikka neli ratast. Eks ta on ikka teine tase. Sõidutehnika on samuti erinev ja vajab teistmoodi lähenemist.“

Ken Tornile loeb koduteedel kaarti varasemalt Saaremaa rallil Timmu Kõrgega sõitnud Kaido Kaubi. „Kaido on terve hooaja olnud minu hea toetaja,“ märkis Ken Torn. „Mõtlesime, et teeme seekord Saaremaa rallil midagi teistmoodi. Mingeid eriti kõrgeid eesmärke me endale ei sea. Plaan on teha autoga tutvust ja nautida nädalavahetust.“

Samas on Ken Torni sõnul tema järgmise hooaja plaanid juba töös ja põhieesmärk on pääseda sõitma jälle juunior WRC sarja juba tuttava Ford Fiesta R2-ga. „Sarjas osalemiseks on vaja toetajaid ja asjad peavad paari kuu jooksul olema paigas, sest jõulude ajal ei toimu enam midagi.”

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.