main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Pimedal katsel. Sven Kollus

Pimedal katsel. Sven Kollus

Ken Torn ja Kauri Pannas Ungaris liidrid

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
08.11.2020
08:25

Reede õhtul anti Ungaris start hooaja neljandale ERC etapile ja laupäeva õhtu lõpetasid Ken Torn ja Kauri Pannas liidritena.

„Päev oli sündmusterohke ja palju üllatusi muda näol, mis teel oli. Viiendal katsel purunes katse keskel rehv,“ rääkis Ken Torn. „Pidurdusmaal oli üks paha lohk, millest läbi sõitmise tagajärjel läks rehv hetkega tühjaks. Kuna tegemist oli betooni peal sõidetava katsega, siis veljest midagi suurt järele ei jäänud. Hoolimata sündmusterohkest päevast nautisime iga hetke autos. Homme on veel pikk päev minna ja keskendume oma tegemistele ning naudime edasi.“

Ford Fiesta Rally4 autoga sõitvad Ken Torn  – Kauri Pannas  näitasid õhtupimeduses sõidetud 2,4 km pikkusel katsel teist aega.

Laupäeva hommikut alustasid saarlased kahe järjestikuse katsevõiduga. Neljandal katsel andsid Torn – Pannas väikese sõiduvea tõttu konkurentidele aega, kuid jätkasid endiselt ERC3 Junior klassi liidrina. Edu Josep Bassas Mas – Axel Coronado Jiménez (Peugeot 208 Rally4) ees oli 24 sekundit.

Enne lõunast hoolduspausi sõidetud 10,19 km pikkusel katsel purunes kahjuks saarlaste autol rehv, millega otsustati finišini sõita. Katse võitnud hispaanlastele kaotati 36,2 sekundiga ja oma klassi langeti teiseks. Vahe liidritega enne teise ringi katseid oli 11,6 sekundit.

Peale hoolduspausi ootas võistlejaid ees hommikuste katsete kordused. Kohe esimesel sõitsid Torn ja Pannas väga heas tempos, kuni kohtunikud nende hoo punase lipuga maha võtsid eespool startinud võistluspaari avarii tõttu.

Katse võit hispaanlastele, kes suurendasid edu eestlase ees 24,1 sekundile. Järgnevana ootas ees võistluspäeva pikima katse kordusläbimine, millel eelmisel katsel aega ära andnud Torn gaasi põhja surus.

Ken Torn edestas katse finišis Bassas Masi koguni 36 sekundiga ning tõusis 11,9 sekundiga taas ERC3 Junior klassi esikohale. Torn – Pannas võitsid ka kaks järelejäänud katset ning läksid ööpausile ERC3 Junior ja ERC3 klassi esikohtadel.

Kaheksast laupäeval sõidetud kiiruskatsest viis võitnud eestlaste edu teisena jätkavate hispaanlaste ees on enne pühapäevaseid katseid 27,9 sekundit.

„Iseenesest oli päris põnev päev,“ tõdes Kauri Pannas. „Ühel katsel ei õnnestunud mahapööre, ühel purunes rehv. Ise ma väga aegasid ei jälginud, sest arvasin, et oleme suurest mängust väljas aga nagu näha, Ken võttis kiirusega kõik tagasi. Olen rahul ja üks tugev päev veel minna.“

Ungari ralli jätkub pühapäeval seitsme kiiruskatsega, mille jooksul läbitakse 69,88 katsekilomeetrit.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.