main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Torn - Pannas ERC Poola 2022. Sven Kollus

Torn - Pannas ERC Poola 2022. Sven Kollus

Ken Torn ja Kauri Pannas Poola rallil kokkuvõttes kolmandad

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
13.06.2022
00:41

Autoralli EM-sarja (ERC) etapil Poolas saavutasid Ken Torn ja Kauri Pannas (Ford Fiesta Rally2) kokkuvõttes kolmanda koha.

EM-sarja neljas etapp, Poola ralli jätkus pühapäeval kuue kiiruskatsega, mille jooksul läbiti 78,24 katsekilomeetrit. Torn – Pannas alustasid viimast võistluspäeva kolmandalt kohalt ja jäid liidritest, kelleks olid koduteedel sõitvad Mikolaj Marczyk – Szymon Gospodarczyk (Škoda Fabia Rally2) 26 sekundi kaugusele.

Pühapäeva avakatsel said eestlased kolmanda aja, kuid kuna katse võitsid 1,7 sekundiga nende lähimad jälitajad Efren Llarena – Sara Fernandez, siis kukkusid nad neljandaks ja jäid hispaanlastest 1,4 sekundi kaugusele.

Hoolduspausiks olid eestlased pjedestaalile tagasi tõusnud ja jäid liidritest 27,4 sekundi kaugusele. Kui senise nädalavahetuse jooksul olid Torn – Pannas kolmel katsel jõudnud esikolmikusse, siis rallit lõpetanud kolmest viimasest katsest ühe nad võitsid, olid korra teised ja korra kolmandad.

Poola ralli kokkuvõttes saavutasid Torn – Pannas kolmanda koha, mis oli nende karjääri esimeseks ERC ralli absoluudi pjedestaalikohaks. Ralli võitjatest Marczyk – Gospodarczyk jäid eestlased maha 18,1 sekundiga, teiseks tulnud rootslastele Tom Kristensson – Andreas Johansson (Hyundai i20 R5) kaotasid nad 8,1 sekundiga.

“Tuleb tulemusega rahul olla ja eelkõige sellega, et üle pikaaja jälle autos, kus enesetunne läks järjest paremaks. Teed olid väga lahedad ja konkurents väga tihe. Saime terve nädalavahetuse sõita peaaegu probleemideta ja see teeb hea meelt. Täname toetajaid kes aitasid meid uuesti rajale ja saame teha oma asja,” sõnas Torn.

Autoralli EM-sarja hooaeg jätkub 1.-3.juulini Lätis sõidetava Liepaja ralliga.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.