main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Oskar Nisu liidripositsioonil. facebook

Oskar Nisu liidripositsioonil. facebook

Kas Oskar Nisu tegi profikarjääri viimase sõidu?

Kategooriad: Jalgrattasport
Autor: Alver Kivi
28.09.2021
09:01

Hooaja klubi Evo ProRacing värvides sõitnud Oskar Nisule võib Belgias toimunud maailmameistrivõistluste sõit jääda profikarjääri viimaseks.

MMi grupisõidul toimetas Eesti koondist esindanud Oskar Nisu aktiivselt ja tema plaan oli jooksikute hulka saada. „Olin kohe stardist valmis ja ma arvan, et olin igas teises minekus sees,“ lausus ta.

„Ühel hetkel tekkis meil kuue mehega väike vahe sisse ja andsin siis gaasi, et minema saada, kuna oli näha, et punt taga jäi seisma. Õnneks liitus meiega kiirelt kaks meest veel ja päeva break oligi formuleerinud. Kahjuks pooled mehed kõige asjalikumad vunkijad seal ees ei olnud ja seetõttu me vahet väga suureks ei suutnud sõita (maksimaalne vahe oli 5.20).“

Kui sõidetud oli 100 km hakkas vahe kiirelt vähenema ja 140. kilomeetriks saadi jooksikud juba kätte. Edasi proovis Oskar Nisu lihtsalt pundis püsida nii kaua kui võimalik, aga pundil oli gaas ikka korralikult peal ja peale paari Leuveni ringi pundis olles jäi ta sealt maha ja sellega oli saarlase sõit sõidetud. „Veidi jäi mulle kripeldama, et pundis kauem ei suutnud püsida, aga kokkuvõttes ma arvan, et lõpuni ei oleks ma mingi valemiga saanud,“ märkis rattur.

Edasise osas on asjad lahtised. „Võib-olla oli MM minu viimane sõit täiskohaga sportlasena, kuna uueks hooajaks mul klubi ei ole,“ rääkis Oskar Nisu. „Nii, et eks näis mis elu toob. Isu rattaga sõita ei ole kadunud, aga vanus on juba seal maal, et ise enam peale maksta ei taha, et rattaga edasi sõita ja kuna mul tulemusi kahjuks ei ole, millega hoobelda, siis kisubki asi sinna suunda, et see oli minu viimane sõit sellises seltskonnas. Aga MM sõit jääb kindlasti elu lõpuni meelde. See atmosfäär ja rahvas, mis rajal oli, see oli vinge kogemus!“

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.