main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Karli Allik alustab rannavolle treeningutega

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
05.06.2020
08:55

Koostöös Karli Allikuga teeb Saaremaa Võrkpalli Liit (SVL) ajalugu ning esmakordselt Saaremaa rannavõrkpalliajaloos pakutakse võimalust kõikidele soovijatele osaleda rannavolletreeningutel. SVL uuris tausta.

Karli, räägi nüüd, mis sul täpsemalt siis plaanis on?

Hetkel on plaanis hakata tegema rannavolle treeninguid nii lastele kui harrastajatele. Kindlasti on plaan korraldada ka treeningutel osalevatele inimestele turniire, kui selleks ikka piisavalt huvilisi on.

Mis ajendab sind siin Saaremaal seda rannavõrkpalli asja ajamast?

Ma teen seda sellepärast, sest olen ise juba võrkpalli mänginud 11 aastat ja saalivõrkpallil, kui ka rannavõrkpallil on väga suur osakaal minu elust ja miks mitte tekitada noortes/harrastajates veidi rohkem rannavolle pisikut.

Mis kogemus sul endal seoses rannavollega on?

Noorena veetsin enamiku aja suvest Titerannas rannavollet mängides. Kunagi noorena käisin suviti isegi rannakoondise laagrites. Noorteklassides olen tulnud rannavolles Eesti meistriks igas vanuseklassis ja kahel korral olen esindanud ka Eestit noorte EM-il U20 vanuseklassis. Eelmisel suvel sain 3. koha rannavolle Eesti meistrivõistlustel koos Dimitri Korotkoviga ja saime ka 2. koha Saksamaal kohalikul turniiril Wriezenis.

Kes võivad sinu poolt läbi viidavatel treeningutel osaleda?

Treeningutel võivad osaleda kõik lapsed, kellel on huvi rannavolle trennide vastu. Idee olekski teha grupid, kus on alagajad ja siis juba edasijõudnud jne. Ja otseloomulikult ei sõltu treeningutel osalemine sinu vanusest, soost, rahvusest ehk et ei pea olema saarlane 🙂 (Suve-saarlased ja muud külalised – siin on teie võimalus pakkuda oma lastele ja iseendale aktiivset puhkuse veetmise võimalust!)

Kui pikalt kestab üks treening ja kui tihe on trennigraafik?

Idee oli, et algselt hakkavad trennid olema poolteist tundi, aga see kõik on veel täpsemalt selgumisel. Eks palju sõltub siiski osalejate arvust, sest hetkel me ei tea veel, kui suur huvi sellise asja vastu olla võiks.

Täpne treening-graafik (sagedus, nädalapäevad, kellaajad) selgub lähiajal sõltuvalt huviliste arvust, aga ise olen plaaninud treeninguid muidu 2x nädalas ja seda nii lastega kui täiskasvanutega.

Treeningutega sooviks alustada juunikuu teisest nädalast.

Kuidas käib treeningutele registreerimine ja mis on treeningu maksumus?

Treeningutele saab registreerida läbi www.doodle.com keskkonna, mis annab mulle hea ülevaaate treeningutele tulijate arvust. See on vajalik selleks, et saaksin arvestada, mitu treenerit peaks kohale tulema ja aitaks meile tunduvalt kergemini seda süsteemi hallata. Kui trennis on näiteks 40 last siis fakt on see, et mina üksi ei jõua nende kõigiga tegeleda ja läheb palju aega kaotsi. Aga mul on teiste treeneritega läbi räägitud ning back-up olemas.

Treeningute eest maksmine hakkaks toimuma koha peal ning laste/noorukite (kuni 18a) ühe treeningmaksumus on 3€, täiskasvanute treening oleks 5€ kord.

Mis tingimused sul on tagatud, et siin treenigud läbi viia?

Kuna titerannas on palju väljakuid ja nüüd lähiajal peaksime saama sinna ka uued reguleeritavad postid (esialgu ilmselt 2-le väljakule – toim.), hakkame tõenäoliselt kasutama mitut väljakut (oleneb mudugi jällegi sellest, kui palju on huvilisi). Kogu muu vajaminev inventaar on tagatud SVL poolt (pallid, muud treeningvahendid jne).

Keda sa plaanid kaasata endal appi ja mil moel?

Ühelt poolt on mul abiks kindlasti SVL (eesotsas Kristi Põlluga), kelle klubi alt saan ma kõike seda organiseerida ning läbi viia, lisaks aitab SVL mind treeningvahenditega. Kui rääkida treeningute (ja turniiride) läbiviimisest, siis mul on kokkulepped olemas selliste võrkpalluritega nagu Rauno Tamme, Liisel Nelis ja Gerli Gull, kes on ka kõik rannavõrkpallitaustaga. Neil kõigil on piisavalt teadmisi, kogemusi ja oskusi, kuidas viia läbi rannavolle treeninguid, seega olen üpriski kindel, et nii lastel kui ka vanematel rannavolle harrastajatel saab olema väga huvitav.

 

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.