main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Karl Patrick Lauk Jersey grupisõidu stardust, Andres Lauk treenerina viimaseid juhtnööre jagamas. Alver Kivi

Karl Patrick Lauk Jersey grupisõidu stardust, Andres Lauk treenerina viimaseid juhtnööre jagamas. Alver Kivi

Karl Patrick Laugul võimalus Gotlandil isa saavutust korrata

Kategooriad: Saarte mängud
Autor: Alver Kivi
19.06.2017
09:33

1999. aastal Gotlandil toimunud Saarte mängudel võitis Andres Lauk eraldistardist sõidus pronksi, grupisõidus ja kriteeriumis kulla. Laupäeval algavatel mängudel on stardis tema poeg Karl Patrick Lauk.

“Arvan, et eraldistarti me ei sõida, lihtsalt ei jõua,” rääkis noor rattur, kes Saarte mängude debüüdi tegi kahe aasta eest Jerseyl. “Aga grupisõidus, kui ka kriteeriumis on kindel plaan tiimi näol nii individuaalne, kui ka meeskondlik kuld võtta.”

Andres Lauk märkis, et meil läheb Gotlandile läbi aegade tugevaim jalgrattakoondis ja seepärast loodetakse kindlasti medaleid. “Paraku on tegu ikkagi võidusõiduga, kus võib kõike juhtuda,” lausus ta. “Kokkuvõttes pole vahet kas parim on Karl Patrick, Mihkel (Räim) või Steven (Kalf) peamine, et hea koht ära tuleks.”

Koos Riho Räimega jalgrattakoondist tüüriva Andres Laugu sõnul on tal enda sõidud Gotlandil väga hästi meeles. “Grupisõidus anti päris korralikult,” meenutas ta. “Intsa (Indrek Rannama) päästis ühe olukorra ära, sain oma hingamise tagasi ja asjad hakkasid sujuma. Sõit oli raske, aga finišilahendus juba lihtsam.”

Kriteeriumis oli Andres Lauk viimasele ringile minnes jooksikutest paarkümmend sekundit maas olnud peagrupis ja tundus, et võit on läinud. “Kõik oli meie jaoks ideaalne, aga 1,5 km enne lõppu oli vahe 20 sekundit ja tundus, et seda on võimatu tagasi sõita,” rääkis ta. “Toimusid aga mitmed rünnakud ja et neid neutraliseerida pidi ka ise aktiivselt sõitma. Finiš algas umbes 400 m enne lõppu, tuli gaas põhja vajutada ja et ma ära kestsin oli päris hea.”

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.