main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Kalev Kütt: positiivset oli väga palju

Kategooriad: Varia
Autor: Alver Kivi
31.12.2017
10:18

Saaremaa Spordiliidu juhatuse esimees Kalev Kütt toob välja meie tänavused suuremad õnnestumised, kuid viitab ka puudustele, mis võivad hakata arengut pärssima.

Kalev Kütt soovib lõppenud aastast tõsta esile meie läbi aegade edukaimad Saarte mängud. Kuna spordijuhil õnnestus endal ka ise Gotlandil kaasas käia, siis tunnetas ta meie tiimi ühist sportlikku sisu.

“Edu taga on mitu asja, aga ei saa üldistada, kuna spordialade tase on erinev,” märgib Kalev Kütt. “Kuid on alad, kus me oleme traditsiooniliselt head ja tugevad. Meie komplekteerimine oli seekord selline, et tugevaid sportlasi jagus ka sinna, kust me tavaliselt niipalju medaleid ei võta. Suurima üllatuse pakkusid ujuja Priit Aavik ja laskja Nemo Tabur.”

Kindlalt kannab Kalev Kütt plusspoolele Saaremaa Võrkpalliklubi moodustamise, tunnistades, et kogu spordikeskuse toimimise aja on tal olnud unelm meistriliiga tasemel võistkonna tekkeks.

“Õnnestus käia Põlva Mesikäpa hallis käsipalli Eesti meistrivõistluste otsustavat finaali Serviti ja Kehra vahel vaatamas ja kogesin seal väga head fiilingut,” räägib Kütt. “Soov oli, et ka meil tekiks selline kogukonda siduv klubi, kes tooks rahva saali, kel oleks oma pöidlahoidjad ja korralik melu nii mängude ajal, kui väljapool neid. Hall saab varsti 15 ja nüüd õnnestus see ära teha. Varasemalt oleme siia meelitanud teisi klubisid, et meie inimesed näeksid kohapeal tippvõrkpalli.”

Küti hinnangul on võrkpalliklubi oma tegemistega siiski alles algfaasis, sest tugevat põhja ju all ei olnud. Korraldus ja fännindus on alles arengujärgus ning hea pildi saab loodetavasti kevadel, kui on otsustavad mängud.

Rahvusvahelised tipud

Sportlastest toob Kalev Kütt välja Kristina Kuuse ja eelkõige Ott Tänaku, kes käis meediast läbi ikka saarlasena. “Stabiilsus oli tal sel hooajal vägev,” tõdeb spordijuht. “Kristina Kuuske vabariiklikus pressis ikkagi saarlaseks ei peeta ja seepärast kirjutati temast selles osas ka vähem.”

Kalev Küti sõnul oli kindlasti aasta üks märksõnu meie omavalitsuste liitumine. Kõik saab lõpliku pildi alles järgmise aasta esimeses pooles, aga suure valla tekkimine muudab ka maakonna spordikorraldust.

“Positiivne on see, et valdade spordijuhid jäävad oma koormusega paika, aga oluline on see, et tekib kaks palgalist sporditöötajat. Siiamaani tegi sellist tööd ainsana spordiliit,” lausub Kütt.

Märkimata ei jää ka aastast-aastasse meie klubide poolt korraldatud traditsioonilised võistlused Saaremaa ralli, kolme päeva jooks, Kuressaare linnajooks, Ultima Thule maraton ja teised populaarsed ettevõtmised. Ja kui vaadata osalejate arvu ja ralli puhul ka fännide huvi, siis meie klubid oskavad suurvõistlusi korraldada ja see kutsub Saaremaale tulema.

Järgmise aasta augusti algul on Kuressaares Eesti spordiveteranide suvemängud ja kui eelmisel aastal oli Jõulumäel 650 osalejat, siis praegu arvestatakse 800-ga. “Saaremaa meelitab rohkem inimesi kohale,” leiab Kalev Kütt.

Olulisel kohal on ka uute spordialade tulek ja siin tõstab spordijuht esile ketasgolfi ja klubi Rähnid. “Üks on see, et mitmesse kohta on rajad ehitatud, aga nad tekitavad ise huvi läbi koolituste ja võistluste,” räägib Kalev Kütt. “Nähes kuidas linna ligidal on 15-30 aastased meesterahvad väljas toimetamas on seda väga hea vaadata. Siin on klubi enda töö suur ja kahe aastaga on tekitatud ikkagi ketasgolfi buum.”

Murekohtadeta ei pääse

Ometi on Kalev Küti hinnangul meie spordis veel mitmeid murekohti. Sel aastal olid veebruaris Eestimaa talimängud ja kindlasti oleks võinud Saaremaa omavalitsuste osalemine olla seal aktiivsem.

“Eestvedajate ja treenerite kaader väheneb ning kindlasti on ka materjaalseid probleeme, sest toetajaid on Saaremaal nii palju, kui on ja see arv ei suurene,” tõdeb spordijuht, lisades, et elatakse nende pealt, kes juba olemas on ja uusi sponsoreid on meie ettevõtluskeskkonnast raske leida.

Aasta-aastalt on Saaremaa sporditaristu teinud siiski sammu edasi, ehitatud on spordisaale, terviseradu ja väljakuid. Värskeim on linna kunstmurustaadion, mis sai uue katte küll eelmise aasta lõpus aga sel aastal hakkas ta ikkagi korralikult tööle. “Saime sinna riietusruumid ja aasta lõpus ka korraliku valgustuse, tugevama voolu ja uued kaitsmed,” räägib Kalev Kütt.

“Mis kindlasti ootab ja suures omavalitsuses peaks ära tegema on linnastaadioni teine etapp, seda enam, kui FC Kuressaare hakkab mängima meistriliigat. See ei tohiks jääda tasemele, mis ta seni on.”

Küti hinnangul vajaks Saaremaa ka teist korralikku tartaankattega staadioni, kuid see ei peaks olema kindlasti Kuressaares. Linnas on saaliaja puudus ja suhtelsielt kitsas just headele aegadele.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.