main banner
Saaremaa Spordisõber logo
John Kaju hüppel. Polskie Stowarzyszenie Windsurfing

John Kaju hüppel. Polskie Stowarzyszenie Windsurfing

Kaju ja Kivi purjelaua EM-il esikümnes

Kategooriad: Purjetamine
Autor: Alver Kivi
11.07.2018
08:23

Poolas Puckis toimunud purjelaua Formula ja Formula Foil klasside Euroopa meistrivõistlustel olid konkurentsis ka John Kaju ja Tristen Erik Kivi.

Formula sai Kivi 5. ja Kaju 8. koha, Foilil oli ta 10. Oli väga keeruline ja väsitav võistlus. Tänu iga päev puhunud tuultele, ühtegi puhkepäeva sportlastele ei antud ning korraga toimusid võistlused nii Formula, kui Foili arvestuses.

„Koht ise on hea, aga maksimum see kindlasti polnud,“ rääkis Tristen Erik Kivi. „Võistluste algus ei olnud just kõige parem, kuna varustus purunes, lisaks sellele lasin aegaajalt vigu sisse, mida oleks saanud ära hoida. Ülejäänud võistlusega jään üldjoones rahule, kiirus on väga hea.“

Kui tavaliselt on võistlustel lubatud maksimaalselt 15 sõitu, siis tänu sellele, et toimus kahe klassi võistlus samal ajal tuli nädalaga kokku 30 sõitu! Polnud palju neid sportlasi, kes mõlemas klassis osalesid.

John Kaju ütles, et põhiline eesmärk oli tulemus Foili klassis, kuna ta on selleks tükk aega valmistunud. „Tulemus Formula klassis oli pigem üllatus, kuna viimased aasta aega pole ma kordagi seda sõitnud. Esimesed päevad kulusid uuesti harjumisele, aga lõpus hakkas juba välja tulema,“ rääkis ta.

Seevastu Foili võistlus valmistas Kajule pettumuse. Tegu on uue klassiga mis on alles eelmisest aastast tormilise kiirusega arenenud ning üks võimalikest järgmise olümpia klassidest (uus olümpialaud selgub selle aasta lõpus/järgmise alguses).

„Mina olen seda ainult pool aastat sõitnud ja ühel väikesel võistlusel käinud,“ märkis John Kaju. „Seetõttu oli avastamist, katsetamist ja testimist väga palju. Lootsin paremat tulemust, aga reaalsus on see, et üksi kodus harjutades võib kiirus hea tunduda, aga võistlustel saab õige pildi ette. Kindlasti on mul veel väga palju õppida ja ka varustust seadistada.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.