main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Kaarma mehed peavad nõu. Alver Kivi

Kaarma mehed peavad nõu. Alver Kivi

Kaarma sai Siimu Autolt revanši ja tuli maakonna meistriks

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
23.04.2016
17:48

Kuressaare spordihoones mängitud maakonna meeste võrkpallimeistrivõistluste finaalis sai Kaarma talvel karikavõistlustel Siimu Autolt saadud kaotusele magusa revanši, kui 1:2 kaotusseisust võideti mäng 3:2.

„Olime raskeks mänguks valmis, aga tuli raskemalt, kui arvasime,“ rääkis Kaarma meeskonna eestvedaja Eldur Torn. „Olime suurema osa mängust tagaaja rollis ja pidime tõsiselt pingutama, et mäng ära võita.“

Siimu Auto libero Alari Saar tõdes, et meeskonna mäng kõikus, sest tiim ei saa kokkumängu harjutada. „Põhituumikust kaks meest ei tee üldse trenni ja nii on raske üksteist mõista, kes mida väljakul teeb,“ lausus ta.

Mängu esimene pool kulges Siimu Auto dikteerimisel ja juhtimisel. Kui esimeses geimis suutis Kaarma 10:15 kaotusseisust välja tulla ja võita 26:24, siis kahes järgmises see ei õnnestunud. Siimu Auto võitis need 25:15 ja 25:20.

„Esimeses geimis olime viiega ees, aga siis jäime vastuvõtuga hätta ja võit läks,“ tunnistas Alari Saar, lisades, et teises ja kolmandas geimis suudeti oma asjad ära teha.

Murrang saabus neljandas geimis. Kaarma sai kiirelt ette 11:6 ja 19:8 ning võitis geimi 25:10. „Kolmandas geimis oli asi päris hull ja mäng ei läinud üldse,“ märkis Eldur Torn. „Kui olime geimidega 1:2 taga olime nurka surutud ja enam eksimisvõimalust ei olnud, sest muidu oleks võit läinud. Poisid võtsid end kokku ja see sai määravaks.“

Eesti tippklubis TTÜ mängiva Alari Saare hinnangul hakkasid Kaarma mehed serviga suruma. „Kui vastuvõtt ei ole käes, siis ei saa ka sidemängija oma kohustusi täita,“ selgitas ta, lisades, et kõik algab ikkagi vastuvõtust.

„Vahepeal juba lootsime, et asi on käes, aga mida lõpu poole mäng läks, seda kehvemaks meie koostöö väljakul jäi. Liberona oleks võinud kaitses mõne palli rohkem üles tuua. Viiendas geimis olime juba murdunud.“

Otsustavas geimis Kaarma oponendile sõnaõigust ei andnud. Algedu 4:1 suurendati 8:2-le ja võit vormistati numbritega 15:8. „Neljanda geimi eel ütlesime endale, et nüüd ei tohi lasta neil mängu käima saada ja kui hoiame nad pinge all, siis on meil ka tunduvalt lihtsam võita viiendat geimi,“ võttis Eldur Torn meeskonna soorituse kokku.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.