main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Judokatele Tallinnast pronksmedal

Kategooriad: Judo
Autor: Alver Kivi
17.02.2018
09:12

Eesti Judoliit ja judoklubi Ookami viisid 10. veebruaril  Kalevi spordihallis läbi rahvusvahelise  turniiri Tallinn Judo Cup 2018. Osavõtjaid oli 14 riigist, sportlaste arv ületas 600. Eesti klubid olid esindatud 72 noore judokaga, sealhulgas Saaremaa Spordikool 10 poisi ja 2 tüdrukuga.

Kõige paremini esines seekord napilt kuu aega judoga tegelenud Eva Sagor U-18 kehakaalus -63 kg. Alguses ta küll kaotas ühe matši. Võitjaks osutus Aitado kogenud tüdruk Rebecca Särav, kes ka hiljem selle kehakaalu võitis. Kuid pronksmedali kohtumise Läti judoka Keita Leitene vastu võitis Eva Sagor kägistamisvõttega.

Pronksmedali kohtumiseni jõudis ka stabiilselt hästi maadlev Sander Brõsov U-14 kehakaalus -62 kg, kuid kaotas siiski selle matši. Samas vanusegrupis maadelnud Romet Raad -70 kg, Martin Truverk -46 kg, Robin Pruunlep -34 kg ja Marileen Koltšuk -45 kg langesid kaotustega välja.

Vanusegrupis U-16 ei suutnud ennast maksma panna ka Sander Kirs ja Artur Medri. Vanusegrupis U-12 murdis Aleksander Väin esimese kohtumise käigus varbaluu. Kaotustega langesid välja veel Ramon Mägi, Markus Trei ja Daniel Piht.

Turniir oli üldiselt küllaltki raske, kus ilma medaliteta jäi ka kaks Eesti meistrit. Väga tugevalt olid esindatud Venemaa, Saudi Araabia, Läti, Valgevenemaa ja Ukraina.  Võistlused näitasid ära meie vajakajäämised, mida püüame edaspidi parandada.

Olev Väin

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.