main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Aleksander Väin. Saarefoto

Aleksander Väin. Saarefoto

Judokatele Tallinnast kolm medalit

Kategooriad: Judo
Autor: Alver Kivi
13.03.2017
13:31

Laupäeval viisid judoklubi Põhjakotkas ja spordiklubi Dvigatel Lasnamäe kergejõustiku hallis läbi Vladimir Klinkovi mälestusturniiri judos. Võitlused viidi läbi ainult kahes vanusegrupis. Kohal oli 19 judoklubi, sealhulgas ka 28 noort judokat Kaliningradist. Saaremaa spordikoolist võttis osa 4 poissi.

Kõige paremini esines seekord Aleksander Väin vanuseklassis U-10 ja kehakaalus  -38 kg. Selles kaalukategoorias oli kokku 28 võistlejat ja esikohale jõudmiseks tuli olümpiasüsteemis võita 5 vastast.

Nelja konkurendiga sai Aleksander Väin hakkama suhteliselt kiiresti, kuid finaalkohtumises otsustas tulemuse lisaajal sooritatud heide, mis hinnati ippon´i vääriliseks. Aleksander Väinale kuldmedal ja ka karikas!

Samas vanusegrupis kehakaalus -34 kg maadelnud Markus Trei võitis ülekaalukalt kolm vastast, kuid pidi neljandale alla vanduma. Viies kohtumine oli temale juba pronksmedali matš, mille ta jõuliselt võitis.

Romet Raad võistles vanusegrupis U-12 ja kehakaalus -55 kg. Ta kaotas napilt esimese kohtumise. Kuna judokaid oli selles kaalukategoorias ainult kuus, oli järgmine kohtumine temale juba pronksmedali matš, mille Romet Raad lõpetas klassikalise heitega o-goshi, saades hindeks ippon.  Ka temale pronksmedal!

Samas vanusegrupis maadelnud Robin Pruunlep ja Aleksander Väin langesid kaotustega välja.  Aga saavutatud kolm medalit nii väärikalt turniirilt näitavad, et poisid on heas vormis ja on võimelised rinda pistma ka päris tugevate konkurentidega.

Olev Väin

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.