main banner
Saaremaa Spordisõber logo
John Kaju tuult püüdmas. Eesti purjelaualiit

John Kaju tuult püüdmas. Eesti purjelaualiit

John Kaju jahib Prantsusmaal kiirusrekordit

Kategooriad: Purjetamine
Autor: Alver Kivi
09.05.2018
09:10

Prantsusmaa surfimekas Franquis on jätkuvalt tuuline olnud ja kiirused aina kasvavad. Esimese purilaudurina ületas John Kaju 80 km/h piiri, saavutades 2 sekundi maksimaalseks näiduks 81,29 km/h, vahendab Eesti purjelaualiit.

Tuul oli sel päeval väga karm, puhudes 35-50 sõlme (20+m/s) ja et antud oludes toime tulla, kasutas John Kaju lisaraskuseks tinavesti. Väga hea oli Johnil 5-10 sekundi keskmine, kuid 1-10 sekundi uuest Eesti rekordist jäi lahutama vaid 7 sajandikku. See rekord kuulub Erno Kaasiku nimele aastast 2014 ja kihutatud on see seal samas Franquis Prantsumaal.

“Eks need rekordid selleks olegi, et üle sõita ja tegelikult selle mõttega sai sellel aastal Prantsusmaale tuldudki. Peamine eesmärk oligi 8- ette saada. Esimene päev läks praktiliselt tervenisti harjutamisele – keeruline on speedi sõita kui nii harva on võimalus sellistes tingimustes sõita. Teine päev oli juba natuke kodusem,” kommenteeris John Kaju.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.