main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Järgmised Saarte mängud pandi paika

Kategooriad: Saarte mängud
Autor: Alver Kivi
05.04.2021
08:11

Pärast septembrikuist otsust 2021. aasta Saarte mängude edasilükkamise kohta on Rahvusvaheline Saarte Mängude Assotsiatsioon (IIGA) teatanud, et Guernsey võõrustab mänge nüüd ajavahemikus 8. – 14. juuli 2023.

„Mul on hea meel, et liikmessaared saavad nüüd oodata põnevusega, mis saab olema 2023. aasta spordi suvel,“ rääkis IIGA esimees Jorgen Petersson. „Me tahaksime tänada Guernsey 2023 korralduskomiteed pühendumuse eest mängude kindlustamisel, sest korraldatakse ja säilitatakse meie saarte sportlaste jaoks oluline võistlusvõimalus.“

Guernsey 2023 mängude direktor Julia Bowditch ütles, et 8. – 14. juulil 2023. aastal pidid mängud toimuma Orkneyl ja nii olid enamikul saartel need  kuupäevad juba broneeritud. „Oleme suhelnud kõigi kavas oleva 14 spordiala esindajaga, et tagada kuupäevade sobivus nende jaoks,“ lausus ta.

„Spordikalender muutub endiselt ülemaailmse pandeemia tagajärjel teiste sündmuste edasilükkamise ja nihutamise pärast, mistõttu kattuvad paratamatult meie võistlused teiste sündmustega, kuid loodetavasti töötavad need kuupäevad kõigi saarte ja spordi heaks.“

Julia Bowditch lisas, et 2021. aastaks olid korraldatavate ürituste plaanid hästi paigas. „Edasilükkamise tulemusena oleme suure osa sellest planeerimisest ootele jätnud ja saame vajalikud toimingud tegeliku kuupäeva lähenemisel uuesti kätte võtta,“ tõdes mängude direktor.

„Kuid paratamatult tuleb mõningaid planeerimise elemente uuesti alustada, samuti peame kaaluma kõiki uusi suuniseid, mida peame pandeemia tõttu rakendama. Selles etapis ei taha me tarbetuid lisakulusid kanda, seega hoiame paljusid asju ootel kuni 2023. aastani. Kasutame ka võimalust, et vaadata üle kogu seni tehtud planeerimine, vaadata üle meie maksumused, kaubamärgi- ja suhtlusplaanid ning käsitleda muid probleeme, mis võivad tekkida.”

Rob Girard ütles, et Covid on rängalt tabanud saarte kogukondi ning spordi mõju vaimsele tervisele ja heaolule on viimase kaheteistkümne kuu jooksul tähelepanu keskpunktis olnud.

„Sport ühendab kogukondi ja rahvusvahelised Saarte mängud annavad meile tõeliselt midagi, mida paranemise teel reisides oodata,“ rääkis ta.

Guernsey 2023 korralduskomitee esimees Mary Perkins lisas, et kuigi mängude rindel on lähikuudel asjad vaiksemad, loodab ta, et kõik jäävad sellesse siiski kaasatuks. „See on palju enamat kui lihtsalt spordiüritus – see toob saared kokku pidustuste hetkeks. Kasutame seda aega nii palju kui võimalik, et korraldada parim võimalik üritus ning anda Guernseyle ja teistele saartele põhjuse midagi oodata,“ lausus ta.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.