main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Janek Saar XXII Maiturniiri peaauhinda vastu võtmas. LTK Tops

Janek Saar XXII Maiturniiri peaauhinda vastu võtmas. LTK Tops

Janek Saar riisus Topsi XXII Maiturniiril koore

Kategooriad: Lauatennis
Autor: Alver Kivi
29.05.2019
15:30

Kuressaare LTK Tops XXII lahtiste Maiturniiride sarjale anti avapauk maikuu keskel, kui Kuressaares toimunud noorte turniiridel võidutsesid Topsi enda kasvandikud, 16-aastane Kent Kütt ja 17-aastane Stella Getreu (mõl KG õpilased). Laupäeval toimus Kuressaare lauatenniseklubi Tops pikkade traditsioonidega lahtine täiskasvanute Maiturniir esimest korda Kärla spordihallis.

Sellel turniiril võivad osaleda kõik mängijad olenemata vanusest ja soost. Selles osas on ta Saaremaal ainus omataoliste seas ja mänguliigiks mõneti meelevaldselt segaüksikmäng. Nagu tavaliselt, oli ka seekord tulnud turniirile mängijaid mandrilt – kokku seitse mängijat Tallinnast, Keilast ja Pärnumaalt, neist kõrgeim ja turniiri parim reiting oli ette näidata Andres Someril Pärnu-Jaagupi lauatenniseklubist. Esindatud oli ka Saaremaa paremik eesotsas meeste esireketi Janek Saare (SK Anto) ja naiste esinumbri Tiia Müürisepaga (LTK Tops).

Alustati neljas alagrupis, kust finaalturniirile pääsesid iga grupi kaks paremat. Võidult võidule sammusid Andres Somer ja Janek Saar, kes turniiri viimases voorus esikohaomaniku välja selgitasid. Saaremaal ei ole just tavaline, kui kaks Eesti reitingu esimese 100 hulka kuuluvad mängijad publikule meeldejääva etenduse pakuvad.

Aga ometi just seda nad tegid. Saar võitis esimese seti ja asus teises 3:0 juhtima, kuid vasakukäeline Somer tuli üsna uskumatuna näivate ja väga madalalt tõmmatud topspinnlöökidega mängu tagasi ning näitas ka seti otsustavatel hetkedel kindlamat mängu ning võitis selle 12:10. Kolmandat setti dikteeris Saar ja asus mängu 2:1 juhtima. Neljandas setis juhtis Saar juba 9:5 ja näis, et mäng on tehtud, kuid just siis eksis ta näiliselt üsna lihtsal ründelöögil, kus pall oli kõrgel ees, kuid üle laua serva see löök siiski läks – 9:6. Somer sai sellest uut indu ja võitis kaks järgnevat punkti – 9:8. Kuid Saar oli just sel hetkel kindlus ise ja Somerile ta punkte enam ei andnud – mäng tulemusega 3:1 Saarele, kes jättis niimoodi esikoha kodusaarele.

Neile järgnesid: 3. Sven Issajev (SK Anto), 4. Veljo Väljakivi (Kärla), 5. Aare Lehtsi (LTK Tops), 6. Mati Krusel (Keila), 7. Rene Riomar (Pärnu-Jaagupi LTK), 8. Janek Reinaru (LTK Saare). Kokku osales turniiril 17 mängijat. Naiste esikohamängu võitis tallinlanna Margit Tamm, kes alistas oma igapõlise rivaali Tiia Müürisepa (LTK Tops) tulemusega 3:1. Mängu tasavägisust näitab see, et kõigis neljas geimis oli seis 10:10. Alla 19-aastaste noorte arvestuses oli noormeestest parim Ekke Jaak Valge (LTK Tops) ja neidude seas Kadri Väljakivi (Kärla).

LTK Tops

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.