main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Esikolmik. Eesti Kolmevõistlus/ Estonian Eventing

Esikolmik. Eesti Kolmevõistlus/ Estonian Eventing

Jaagup Kallas ratsutas end Eesti meistriks

Kategooriad: Ratsutamine
Autor: Alver Kivi
03.08.2020
13:21

Ratsutamise kolmevõistluse Eesti meister 2020 on Saare Ratsakeskuse esindaja Jaagup Kallas hobusel Olli Royal, hõbemedalile tuli Erkki Hõim Aspirinil ja pronksi sai Ervi Kaasiku Cendoria S-il.

„Eesti meistrivõistluste kuldmedalit hindan kõrgelt,“ märkis Jaagup Kallas, lisades, et võistlusel osalemise ainus eesmärk oli võita kuldmedal ja see sai täidetud. „Võistlustules olid kõik Eesti hetke parimad kolmevõistlejad. Ja eriti valmistab see võit rõõmu, kuna kaks eelnevat aastat on kuld napilt tobedate eksimuste tõttu käest libisenud.“

Jaagup Kallas haaras liidripositsiooni kahe esimese ala kooli- ja takistussõiduga ning oli parim ka maastikul. Nii kogus ta 35,3 punkti. Erkki Hõim (Tartu Kalevi RK) Aspirinil sai 40,0 ning Ervi Kaasiku (Nõo RK) Cendoria S-il 40,2 punkti.

Jaagup Kallase hinnangul õnnestus tal kõige paremini takistussõit. „Rada oli üles seatud meistrivõistlustele vastavalt päris krõbe, aga Olli Royal näitas head taset ja läbisime raja vigadeta, mis tõstis meid esikohale,“ rääkis ratsutaja.

„Krossi läbisime vigadeta ja ilusti normiaja piires. Seekord oli hobune veidi hajevil, kuid vaatamata sellele eksimusi ei tulnud. Koolisõidus sõitsime välja karjääri parima tulemuse 70,7%, millest oleks piisanud, et kindlustada liidripositsioon juba avaalal, kuid kahjuks unustasin kaks korda skeemi ära ja nii karistati mind kuue miinuspunktiga ja lõpetasime koolisõidu teisel kohal.“

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.