main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Üks eesmärk on täidetud. Erakogu

Üks eesmärk on täidetud. Erakogu

Jaagup Kallas kvalifitseerus kolmevõistluse maailmameistrivõistlustele

Kategooriad: Ratsutamine
Autor: Alver Kivi
09.09.2018
17:21

Saare Ratsakesksue ratsutaja Jaagup Kallas läbis Poolas Sopotis edukalt kvalifikatsiooni ja tagas koha 18.-21. oktoobril Prantsusmaal Le Lion d’Angers’is toimuvale kolmevõistluse maailmameistrivõistlustele Mondial du Lion.

Et saada võistlema maailma ala paremikuga tuli Jaagup Kallas teha hobusel Aspirin kaks vigadeta kvalifikatsiooni. Esimene Valgevenes tal õnnestus, Soomes tuli krossil eksimus sisse ja Poolas oli taas puhas sõit.

“See, et ma sain maailmameistrivõistlustele on kahtlemata minu karjääri tipphetk,” rääkis Jaagup Kallas, kellele sellel tasemel võistlus saab olema esmakordne. “Kvalifikatsioonis ei käinud võistlus kohtadele, vaid puhtale sõidule tõestamaks, et oled võimeline sealsel raskel rajal hakkama saama.”

Maailmameistrivõistlustel ootab Jaagup Kallast ja Aspirini ees 5,5 km pikkune kross, kus on vaja ületada vähemalt 35 tõket, üle 30 süsteemi vees, põõsastes ja erineval maastikul. “Ega ma päris täpselt ei teagi, mis seal ees ootab, aga eesmärk on tulla 20 sekka, 30 hulgas oleks rahuldav,” märkis Jaagup Kallas, kellel tuleb hakata rinda pistma vähemalt poolesaja konkurendiga.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.