main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Hendrik Lillemets latil. Marko Mumm/EKJL

Hendrik Lillemets latil. Marko Mumm/EKJL

Hendrik Lillemets end finaali ei hüpanud

Kategooriad: Kergejõustik
Autor: Alver Kivi
10.07.2021
08:44

Hendrik Lillemets võistles Tallinnas toimuvatel U23 Euroopa meistrivõistlustel ning jäi kõrgushüppes jagama 13. kohta.

Hendrik Lillemets hüppas kvalifikatsioonis 2.02, 2.07 ja 2.11 üle esimesel katsel, aga uut isiklikku rekordit tähistav 2.15 jäi napilt ületamata. Kuna täpselt 12 meest ületas 2.15, siis jäi saarlane esimesena finaalist välja. Ületatud 2.11 on Hendrik Lillemetsa hooaja parim tulemus.

“Kuni 2.11-ni olid hüpped väga ilusad, pärast seda tekkis arvamus, et finaalikoht on käes ja läksin veidi rütmist välja. 2.15 peal oli väga raske rütmi tagasi saada ja selle nahka see läks. Kahju,” tõdes Lillemets intervjuus ERR-ile.

“Loodan küll, et isiklik rekord paraneb, vorm on hea. Nüüd ei ole aga kuu aega võistlusi, et vormi realiseerida. Eks ma trennis katsetan, kui kõrgele jõuab,” sõnas kõrgushüppaja.

Lillemetsa vanem vend Risto astus eelmisel suvel 8000 punkti meeste klubisse, sai talvisel sise-EM-il viienda koha ning viis mai lõpus Götzises isikliku rekordi 8156 silma peale.

“Ma vanuse taha ei tahaks seda panna, et ta praegu minust ees on. Eks näis, järgmine aasta annan talle hagu ja jõuan järele! Kindlasti annab tema edu motivatsiooni ja näitab, et on võimalik [kaugele] jõuda. See mõjub mulle hästi, olen rahul, et tema on nii kõrgele jõudnud,” tõdes Lillemets.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.