main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Telklaagri asukohaks valitud Beau Sejouris oli väljas näidis telgi tüübist, mis võiks saarte mängude sportlasi majutada. Vasakult paremale mängude direktor Julia Bowditch, Rahvusvahelise Saarte Mängude Assotsiatsiooni esimees Jorgen Pettersson ja vabatahtliku tegevuse direktor Wayne Bulpitt. Guernsey Press

Telklaagri asukohaks valitud Beau Sejouris oli väljas näidis telgi tüübist, mis võiks saarte mängude sportlasi majutada. Vasakult paremale mängude direktor Julia Bowditch, Rahvusvahelise Saarte Mängude Assotsiatsiooni esimees Jorgen Pettersson ja vabatahtliku tegevuse direktor Wayne Bulpitt. Guernsey Press

Guernsey mängude korraldajad plaanivad majutust telklaagris

Kategooriad: Saarte mängud
Autor: Alver Kivi
11.07.2022
07:41

2023. aasta Guernsey Saarte mängude korraldajatele on üheks tõsiseks väljakutseks olnud osalejate majutus, sest osalema oodatakse üle 3000 inimese. Raskuste leevendamiseks on plaanis rajada Beau Sejouri telkimisküla, mis mahutab kuni 700 sportlast.

Kuigi ruumi on broneeritud juba 35 hotellis, kämpingus ja toitlustusasutuses, olid korraldajad väljendanud muret, et voodikohti võib siiski puudu olla. Seega peetakse lahenduseks nn kämpingut, vahendab Guernsey Press.

Kui avatseremooniani on jäänud täpselt aasta, on korraldajad kinnitanud plaani, kuidas ületada mure sportlaste ja ametnike voodipuuduse pärast. Nad on kokku leppinud partnerlussuhte firmaga Tenthire, kes on pakkunud teenuseid sellistele sündmustele nagu Londoni 2012. aasta olümpiamängud ja UEFA Meistrite liiga finaal.

Guernsey 2023. aasta mängude vabatahtliku tegevuse direktor Wayne Bulpitt usub, et telkide püstitamine pakub 500–700 sportlasele, ametnikule ja vabatahtlikule atraktiivse võimaluse. Tema hinnangul peavad nad kodumängudeks kokku majutama 3200 inimest.

„Tenthire on toetanud palju suurepäraseid festivale ja spordiüritusi,” ütles Bulpitt. „Need saavad olema väga kvaliteetsed ja praktilised rajatised. Loodetavasti teeme Beau Sejouris sõlmpunkti otse mängude keskele ja transpordivõrgu lähedusse, mis liigutab sportlasi ja ametnikke.“

Wayne Bulpitt kinnitas, et kämpimine on üks odavamaid saadaolevaid majutusvõimalusi ja selle kasutajate eest hoolitsetakse täielikult. Suurtele meeskondadele antakse ka oma telgid. „Sportlastele meeldib koos olla ja nad võivad eelistada kogukonda, mille me Beau Sejouri ümber loome, samas kui teised eelistavad hotelli mugavust,” lisas Bulpitt.

Idee on pälvinud Rahvusvahelise Saarte Mängude Assotsiatsiooni esimehe Jorgen Petterssoni heakskiidu. „Ma arvan, et sportlased, kes selle alternatiivi valivad, peavad seda suurepäraseks,” sõnas ta. „Lõpuks pole Saarte mängudel võistlemind mugavus, mida sa otsid – sa oled siin seikluse pärast. See on seiklus nii majutuses, kui ka spordis.“

Bob Carr Shetlandi Saarte mängude assotsiatsioonist ütles Guernsey Pressile, et mängude küla on tõesti hea valik. „Meil on erinevad võistkonnad erineva eelarvega – mõned saavad endale lubada ööbida paremas hotellis ja teised, kes on üliõpilased või väikese eelarvega noored. See võiks olla realistlik lahendus meie ja ka paljudele teistele võistkondadele,“ leidis ta.

2003. aastal Guernseyl toimunud Saarte mängudel elas Saaremaa delegatsioon telklaagris.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.