main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Guernsey mängude korraldajad algatavad saari tutvustava kooliprogrammi

Kategooriad: Saarte mängud
Autor: Alver Kivi
16.05.2020
09:14

Guernsey haridus-, spordi- ja kultuurikomisjon algatab 2021. aasta Saarte mängude propageerimiseks igas kohalikus põhikoolis programmi “Üks kool, üks saar”, mille raames valitakse partneriks üks osalev saar.

„Kooliõpilased õpivad selle käigus tundma valitud saare väärtusi, traditsioone ja kultuuri ning saavad teavet mängudel esindatud spordialade kohta,“ ütles Guernsey haridus-, spordi- ja kultuurikomisjoni presidendi asetäitja Matt Fallaize, lisades, et programm käivitatakse 2020. aasta septembris.

Antud samm on märgiks sellest, et vaatamata koroona kriisi tulemusena maailma sporti haaranud halvatusele, töötavad 2021. aasta 3.-9. juulini kavandatud Saarte mängude korraldajad 23 saare eeskujuliku võõrustamise nimel.

„Ülemaailmne koronaviiruse pandeemia on paratamatult mõjutanud olulisi spordisündmusi ja keegi ei saa kindlalt ennustada, mida lähikuud toovad või milline on olukord suvel 2021,“ tõdes Matt Fallaize.

„Kuid meie pühendunud korraldajate meeskond on ettevalmistustega juba kaugele jõudnud. Me kõik hoiame pöialt, et 14 kuu pärast korraldab Guernsey esimest korda peaaegu 20 aasta jooksul seda fantastilist spordinädalat. Korraldajad on kindlalt otsustanud hoogu säilitada. Nad puutuvad sageli kokku teiste saarte ja osalevate spordiliitudega, millest pandeemia mõjutab paljusid otseselt.“

Guernsey 2021 komitee on ka regulaarses koostöös Rahvusvahelise Saarte Mängude Assotsiatsiooni (IIGA) täitevkomiteega. On kokku lepitud, et IIGA üldkoosolek, mis pidi toimuma siin Guernseys käesoleva aasta juulis, lükatakse edasi.

Matt Fallaize ütles, et Saarte mängude korraldamine on asi, millest nii paljud Guernsey kogukonna inimesed on vaimustuses. Seda näitab tõsiasi, et enam kui 650 inimest on juba registreerunud vabatahtlikena korraldajate abistamiseks.

“Guernsey 2021 meeskond jätkab koostööd IIGA ja liikmessaartega, et mõista pandeemia võimalikku mõju meie sündmusele ja kõigi saarte ettevalmistustele võistluste toimumiseks,” märkis ta.

  1. aasta mängude ettevalmistamise osana on Foote’s Lane’i staadioni uus kergejõustikurada nüüd täielikult töövalmis. Järgmine tööetapp on ja teiste toimumispaikadeks olevate rajatiste renoveerimise täieliku ulatuse väljaselgitamine. Esitatud on planeeringutaotlus paranduste tegemiseks.
FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.