main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Aeg juubeldamiseks. Alver Kivi

Aeg juubeldamiseks. Alver Kivi

Gotlandi kriteerium kuulub Laukudele

Kategooriad: Saarte mängud
Autor: Alver Kivi
30.06.2017
19:44

Kui 1999. aastal Gotlandil toimunud Saarte mängude kriteeriumisõidu võitis Andres Lauk, siis seekord troonis tema poeg Karl Patrick Lauk. Lisaks sai Saaremaa meeskondliku kuldmedali.

Andres Lauk tunnistas, et sõitu vaadates oli pulss päris kõrge. “Rõõm oli suur,” tunnistas finišipaigast Viikingi telgi juurde aeglasel ja mõtlikul sammul astunud vanameister. “Ma vaatasin rohkem, kuidas keegi end sõidu ajal positsioneerib. Kogu meeskonnalt väga hea sooritus, sest ei mindud paanikasse ja olukorrad lahenesid ära isegi, kui see tundus mõnel hetkel miinuspoolel olevat. Patrickul oli piisavalt tahtmist ja jõudu, et lõpuni esikoha eest võidelda.”

Karl Patrick Laugu sõnul ta võistluse käigus isa tulemuse kordamisele ei mõelnud. “Aga vinge on see ikka, sest 18 aastat hiljem sama asja korrata on kindlasti väärt ja ajalooline saavutus,” lausus noor rattur.

Visby tänavatel ühe raske tõusuga sõidetud kriteeriumis sai Karl Patrick Lauk konkurentidel eest ära kolmandal ringil koos kõige ohtlikuma mehe Torkil Eyðfinsson Veyhega Fääri saartelt. Ta püüdis tempot tehes noore saarlase maha raputada, kuid viimane püsis takjana kannul ja nii pidevalt jälitajate ees vahet suurendades sõideti koos lõpuni.

“Tugev üldise vunkimise poole pealt oli ta kindlasti,” tõdes Karl Patrick Lauk. “Ta oli kindlasti jõuga üle, aga ma sain kohe aru millise taktika ma pean valima, et mitte ise tõusu peal rapsida. Suutsin selle kõik enda kasuks pöörata.”

Lõpus üritas Veyhe Laugu mitu korda maha jätta, kuid saarlane suutis selle ikka kinni sõita. “Ta oskas hästi ära kasutada maha jäänud mehi ja motikat,” rääkis Karl Patrick Lauk. “Lõpuks ma ei teinud enam tööd, sest oleks andnud talle sellega eelise. Lõpus segas meid üks maha jäänud Jersey mees, tänu kellele ma sain tegelikult ideaalsele positsioonile ja viimasesse kurvi tulles sain finišit ideaalselt alustada, kuigi teadsin, et ta mulle sellises spurdis vastu ei saa. Läks õnneks.”

Karl Patrick Lauk rõhutas, et oluline on ka meeskondlikult võidetud kuldmedal. “See olukord, kuhu Miku (Mihkel Räim) mind pani oli vaja ära korraldada,” rääkis ta. “Siin on pikad sirged ja ei saa lasta meestel eest ära minna. Alguses kohe tegime selle apsu ja Mani mehed kasutasid selle kiirelt ära. Ellimineerisime selle kohe ja lõppkokkuvõttes sõitsime täna päris hästi.”

Kriteerimus sai Karl Patrick Laugu järel teise koha Torkil Eyðfinsson Veyhe, kolmas oli Matthew Oliviera Bermudalt ja neljanda kohaga pidi seekord leppima grupisõidu võitja Mihkel Räim. 6. oli Steven Kalf, 31. koha sai Jörgen Matt, Reimo Nook sai liidritelt ringiga sisse ja võeti kohtunike poolt rajalt maha.

Meeskondlikus arvestuses järgnesid Saaremaale Bermuda ja Isle of Man.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.